Bilgisayarımda spyware olabilir mi?

Nydigoma

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle konuya yardımcı olabileceklere merhaba.

Aylar öncesi tor ile biraz gezinti yaptım ve büyük ihtimalle virüs yedim. Öncelikle virüs bulaştığını düşündüğüm şeyler ;

1- bilgisayar aniden kapanıyor.

2- günlük kullanımda veya oyunda vb. aniden ekran siyah kalıyor ama arkadaki tüm uygulamalar çalışır durumda kalıyor bilgisayara restart atmadıça düzelmiyor.

3- bilgisayar açıldığında 2 tane CMD ekranı gözüküp kapanıyor.

4- bilgisayarı formatlamıştım bazı fotoğraflarım kayıptı geri getirmek için program kullandım bazı fotoğrafımı geri getirdim fakat aralarında masaüstümün veya izlediğim videoların ekran resimleri kare kare alınıp tek bir fotoğraf içinde, saniyesi ile birlikte screenshot alınmış gibi fotoğrafları gördüm.

Başlıca sebeplerim bunlardı sürekli güvenlik yöneticisinden tüm .dll vb uzantılı dosyaları tek tek Google'da arattım fakat bir sonuca varamadım. Biraz araştırma yaptım ve farbar ile tarama yaptım şimdi paylaşacağım yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

Donanımım.

• CPU türü : AMD Ryzen 5 3600.
  • Anakart : ASUS Prime B450M-K
  • RAM : A-data DDR4 3000 2x8 GB DDR4-3000 DDR4 SDRAM.
  • Görüntü bağdaştırıcısı : AMD Radeon RX 5600 XT.

Dosya Ekleri

• FRST.txt
    44,5 KB · Görüntüleme: 104
Malwarebtes indirip tarasana?
MBAM ile taratsanıza
Birden fazla antivirus programı kullandım fakat bir şey bulamıyor.
Komple ssd yi biçimlendir ve üstüne sıfırdan windows kur bence. Öyle ekran görüntüleri videolar falan hiç hayırlı işler değil.
Dediğiniz gibi yapıcam fakat yedeklemem gereken dosyalarım var ama virüs dosyaları etkilemiş olabilir mi ? Rar ile şifrelemiştim bu olaylardan sonra.

Geri
Yukarı