Bilgisayarımda virüs olabilir mi?

Cihat Sarsılmaz

Centipat
Daha fazla  
Dün Forza 5 için bir hile indirmiştim ondan sonra Kaspersky virüs olarak algılayıp bilgisayarı yeniden başlatmamı istedi sonra tam tarama yaptım ve 3 tane nesne bulundu diye bir şey söyledi sonra ben onları Kaspersky'dan sildim şimdi Google'dan foruma girince reklamlar çıkıp işlemci kullanımı %100 oluyor ve Google çöküyorum bilgisayarda virüs mü var anlamadım. Oyunlarda falan bir sıkıntı yok hatta şu an başka bir hesaptan yazıyorum sadece o hesaba girince oluyor.

Dün Forza 5 için bir hile indirmiştim ondan sonra Kaspersky virüs olarak algılayıp bilgisayarı yeniden başlatmamı istedi sonra tam tarama yaptım ve 3 tane nesne bulundu diye bir şey söyledi sonra ben onları Kaspersky'dan sildim şimdi Google'dan foruma girince reklamlar çıkıp işlemci kullanımı %100 oluyor ve Google çöküyorum bilgisayarda virüs mü var anlamadım. Oyunlarda falan bir sıkıntı yok hatta şu an başka bir hesaptan yazıyorum sadece o hesaba girince oluyor.

Yapabilirseniz Malwarebytes ile de tam tarama yapın.

Ne tür reklamlar çıkıyor ss atar mısın ? Aynı şekilde görev yöneticisinin de ss ni atarsan bir kontrol edelim.

Artık her virüs konusuna format atın olabilir demesiniz olmaz mı?
Hayır, neden demiyeyim? Antivirüs programlarının tespit edemediği virüsler var. Virüs gizlenmiş ve hala bilgisayarda olabilir. Format atmak kesin çözüm olduğu için bu yolu öneriyorum zaten.

Ne tür reklamlar çıkıyor SS atar mısın? Aynı şekilde Görev Yöneticisi'nin de SSni atarsan bir kontrol edelim.

1683829293470.png

1683829327688.png

Siteye girdiğim zaman bayağı kalıyor böyle bazen Google çöküyor kapanıyor.

Geri
Yukarı