Bilgisayarımda virüs olabilir mi?

Tamamdır kuruyorum şimdi 3 tanesi de deneyip paylaşacağım hocam.

1683833029786.png

Bu çıktı hocam. @fatih murdock.

1683833203824.png

Buradan sileyim mi hocam bunları bu arada galiba tam tarama yapmadı 218.000 tane dosya taradı ama 34 tane bir şey buldu.

Son düzenleme:
Tamamdır kuruyorum şimdi 3 tanesi de deneyip paylaşacağım hocam.

Eki Görüntüle 1775490

Bu çıktı hocam. @fatih murdock.

Eki Görüntüle 1775495

Buradan sileyim mi hocam bunları bu arada galiba tam tarama yapmadı 218.000 tane dosya taradı ama 34 tane bir şey buldu.
Hepsini sil. Karantinaya alınanları da sil.
Bu pop uplar reklam yazılımları olabilir.
Bunun yanında hitmanpro ile de tara. Sonra tekrar pcyi kontrol et bakalım.

Bunun yanında HitmanPro ile de tara. Sonra tekrar PC'yi kontrol et bakalım.

1683833657834.png

Bunun yanında HitmanPro ile de tara. Sonra tekrar PC'yi kontrol et bakalım.

Sildim hocam tamamdır bir daha denediğimde yine aynı şeyi yaptı bir de HitmanPro da tarama yaptım bunlara şüpheli dedi ne yapayım hocam.

Dün Forza 5 için bir hile indirmiştim ondan sonra Kaspersky virüs olarak algılayıp bilgisayarı yeniden başlatmamı istedi sonra tam tarama yaptım ve 3 tane nesne bulundu diye bir şey söyledi sonra ben onları Kaspersky'dan sildim şimdi Google'dan foruma girince reklamlar çıkıp işlemci kullanımı %100 oluyor ve Google çöküyorum bilgisayarda virüs mü var anlamadım. Oyunlarda falan bir sıkıntı yok hatta şu an başka bir hesaptan yazıyorum sadece o hesaba girince oluyor.
Kaspersky ile sınırlı kalmayın. Tespit etme durumu, tespit ettiği ürünü silmeyi becerme durumu vs tek programa bırakmyorum şansı. Belirli aralıklarla tarama yaparım başka bir programla. Sistemi etkileyebilir tabii. Adwcleaner ve emsisoft emergency kit kullanıyorum. Sorun olmuyor.

HitmanPro'dan da hepsini sil.

Şüpheli olanları da sile değiştir ve sil. Ardından PC'yi aç kapat ve bir incele. Bir şeylerin değişmesi lazım. Ancak değişmemişse format at.

1683834164171.png

Hocam az önce 61 tane vardı şimdi 3 tane oldu bir şey olmamıştır değil mi?

PC'yi açıp kapattığın zaman PC'yi incele demiştim. Arıdan HitmanPro ile tekrar bir tarama yap. Eğer şüpheli dediği dosyaları tekrar buluyorsa o virüs silinmemiştir. Format tek çaredir.

1683834255776.png

Sil yerini bulamadım hocam üstüne tıklayınca böyle oluyor nereden silebilirim?

@fatih murdock.

Geri
Yukarı