Bilgisayarımda virüs var gözüküyor

woryxie

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, virüs ve tehdit korumasına girince orada bilgisayarımda bir virüs var gösteriyor. Kaldır deyince virüs oraya tekrar geliyor virüste ayrıntılar deyince de indirilinler kısmını gösteriyor. Oradaki her şeyi masaüstüne attım ve tekrardan virüs orada mı gözüküyor diye baktım ve hala indirilenler klasöründe gösteriyor. CMD gibi yerlerden dosyayı silmeyi denedim fakat oradan silince dosyanın olmadığı gözüküyor. Ne yapabilirim?

Arkadaşlar merhaba, virüs ve tehdit korumasına girince orada bilgisayarımda bir virüs var gösteriyor. Kaldır deyince virüs oraya tekrar geliyor virüste ayrıntılar deyince de indirilinler kısmını gösteriyor. Oradaki her şeyi masaüstüne attım ve tekrardan virüs orada mı gözüküyor diye baktım ve hala indirilenler klasöründe gösteriyor. CMD gibi yerlerden dosyayı silmeyi denedim fakat oradan silince dosyanın olmadığı gözüküyor. Ne yapabilirim?

Virüs kendini gizliyor olmalı, Kaspersky indirip tam tarama yapın.

Malwarebytes ve Kaspersky indirin ve güvenli modda tam tarama yapın. Bu iki yazılımdan kurtulabilen virüs ile karşılaşmadım şimdiye kadar.

Bu Kaspersky ile çözülcek iş değil. Görev yöneticisinden gözüne kestirdiği zararlıların üstüne sağ tıklayıp konumu açın ve .exe dosyasını VirusTotal'e taratın eğer virüs denirse o arkadaşın görevini sonlandırıp dosyayı temizleyin. Kaspersky ile tarayın. Virüsler silincektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı