Bilgisayarımdaki bu dosyalar nedir?

Haulf

Hectopat
Yer
Valhalla
Daha fazla  
1620997854617.png

Bilgim yok nereden geldiği hakkında. Şüphelendim biraz.

Sil gitsin. Bakalım ne olacak? Ben de yok o dosyalar. Kesin zararlı.

Heyt be Yaşar, kim tutar seni? Sakın silmeyin. Bir uygulamanın dosyaları olabilir. Zararlı olma ihtimalini Malwarebytes ile seçici taratarak öğrenebilirsiniz.

Heyt be Yaşar, kim tutar seni? Sakın silmeyin. Bir uygulamanın dosyaları olabilir. Zararlı olma ihtimalini Malwarebytes ile seçici taratarak öğrenebilirsiniz.

Malwarebytes ile bilgisayar taraması başlattım. İlk etapta böyle bir şey çıktı hemen

1620999680241.png

Türkçe çevirisini merak ettim
Böyle korkunç bir şey çıktı. 🥲 Bunları nasıl temizleyebilirim ne oldukları hakkında hiç bilgim yok.

1620999742004.png

Hiçbir şey yokken bile virüs girebiliyor. Siz kurmasanız bile mesela bir siteye girdiğinizde otomatik olarak indirme başlatabiliyor.

Örnek olarak:

Bir dosyayı açmadan zararlı bulaşabilir.
PDF uzantılı ama exe olan dosya size gönderilir zararlı yersin.
Siteden zararlı bulaşabilir vb.

Bu sefer virüs değil, Zürafa girmiş. Sil gitsin diyorum. Beni dinle.
Konuyu da ilk bahsettiğim klasörler temiz çıktı.
Malwarebytes ile bilgisayarı genel tarattım.
C:\Windows\SysWOW64 konumunda bu Arapça isimli dll çıktı. VırusTotal taraması da yaptım Trojan diyor. Nereden geldiğini bilmiyorum. Torrent vs kullanmıyorum. Tamamen bilgisayarımdan nasıl kaldırabilirim?

Artı -1 Eksi
Konuyu da ilk bahsettiğim klasörler temiz çıktı.
Malwarebytes ile bilgisayarı genel tarattım.
C:\Windows\SysWOW64 konumunda bu arapça isimli DLL çıktı. VirusTotal taraması da yaptım trojan diyor. Nereden geldiğini bilmiyorum. Torrent vs kullanmıyorum. Tamamen bilgisayarımdan nasıl kaldırabilirim?

Kaspersky
adlı program ile tam tarama yapıp zararlıyı silersen düzelebilir hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı