Bilgisayarımdaki bütün dosyalar mmpa uzlantılı oldu

AnDyLoW

Hectopat
Öncelikle merhaba. Bilgisayarıma abim bir uygulamayı crackliyim derken fidye virüsü yüklemiş. Bütün dosyaların uzlantısında. Mmpa oldu adam akıllı uygalama indiremiyorum. Google bir yere bastığımda bir şeyler çıkıyor bazı sitelere girdim gördüm bir tane şifre çözme şeyi vermişler uygulaması fakat siteye ulaşılamıyor.

1603993594554.png

Öncelikle merhaba. Bilgisayarıma abim bir uygulamayı crackliyim derken fidye virüsü yüklemiş. Bütün dosyaların uzlantısında. Mmpa oldu adam akıllı uygalama indiremiyorum. Google bir yere bastığımda bir şeyler çıkıyor bazı sitelere girdim gördüm bir tane şifre çözme şeyi vermişler uygulaması fakat siteye ulaşılamıyor.

Eki Görüntüle 719462

Kaspersky deneme sürümü kullanarak PC'yi tarayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tip fidye virüslerinin bulaştığı vakalara çok rastlıyorum fakat bu nasıl oluyor tor üzerinden indirilen dosyalarda ihtimal daha mı yüksek.
Arkadaşımızın abisi oyunu cracklemek isterken bunu yapmış.Demek ki bir/birkaç dosya indirmiş.Güvenilir kaynaklardan torrent indirmek olumsuz bir şey yaşatmayacaktır.

Bu tip fidye virüslerinin bulaştığı vakalara çok rastlıyorum fakat bu nasıl oluyor tor üzerinden indirilen dosyalarda ihtimal daha mı yüksek?
Hayır, özel olarak Tor'dan yapılan indirmelerden bulaşan bir şey değil. İnternetten indirdiğin herhangi bir dosyadan bulaşabilir.

Bu tip fidye virüslerinin bulaştığı vakalara çok rastlıyorum fakat bu nasıl oluyor tor üzerinden indirilen dosyalarda ihtimal daha mı yüksek.
Keylogger, mining, kısayol vs. virüsler nasıl yükleniyorsa bu da aynı şekilde. "Özellikle şunu yaparsanız..." gibi bir şey demek yanlış olur.

@Murat5038

Fidye virüsü yemişsiniz. Murat hocamın program önerileri vardı, ben kendiminkileri önereyim.

360 Total Security indirip Fidye Yazılımı Çözücü aracını açın ve ek olarak Kaspersky Security Cloud Free ve Malwarebytes ile tam tarama yapın.

Bir daha da korsan yazılım lütfen kullanmayın.

Geri
Yukarı