Bilgisayarımdaki kötü amaçlı yazılımlar

fauntlol1

Centipat
Hepinize merhabalar arkadaşlar, boş bir zamanımda bilgisayarımı kurcalarken 3 tane dosya buldum. Dosyaların resimleri aşagida. KMS Emulator'un kötü amaçlı yazılım oldugunu öğrendim. Aranızda bunlardan anlayan birisi lütfen bana yardımcı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    20,1 KB · Görüntüleme: 52
  • Ekran Alıntısıgfgfgf.PNG
    Ekran Alıntısıgfgfgf.PNG
    14,2 KB · Görüntüleme: 53
Korsan yazilim kullanmak kanunlara aykiridir.

Zarar konusunda ise virus icerebilir. Bu virusler bİlgisayarinizi isteminiz disinda saldiri amacli kullanabilir. Bilgilerinizi calabilir. Yazilimlarinizi bozabilir.

Dostum iyi hoş diyorsun da, Türkiye'de kaç kişi orijinal antivirus veya Windows alabiliyor.
Ev kullanıcılarının çoğu korsan Windows. Milyonlarca insanı mı cezalandıracaksın.
Maddi durumu olan 3-5 kişi alır evine orijinal Windows kurar, orijinal antivirus kurar.
Ben Windows 10 Key satın aldım orijinal diye ama, onun bile sahte olabileceğini düşünüyorum.
Ancak Windows kendi üyeliğim aracılığıyla Key'i orijinal kabul etti. Bir ihtimal orijinaldir. (İnternette 30 liraya almıştım sanırım)

Aslında Windows kendisi ev kullanıcılarına orijinal sitesinden uygun fiyatlı bir yazılım satışı yapsa, eminim daha çok kişi alır ve Microsoft şirketi daha çok kar eder. Şirketlere falan pahalı pahalı satıyorlar, belki kanunlara aykırı derken bir tek şirketler inceleniyordur. O ayrıntıları bilmiyorum ama, dediğim gibi ev kullanıcısına uçuk bir fiyat çıkınca, adam garibim zar zor taksitle PC alıyor. Bir de yazılım mı alacak inanılmaz PC parasına her sene?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı