Çözüldü Bilgisayarımdaki virüsü nasıl kaldırabilirim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Codfish

Hectopat
Makaleler
2
Bilgisayarımı ihtiyaç duydukları için kısa süreliğine bir tanıdığa vermiştim.
Sebep onların bilgisayarında CD-ROM olmamasıydı. Bilgisayarı geri aldığımda e diskindeki dosyalar bu şekilde gözüküyor ve klasörlerin türleri ekran koruyucusu olmuştu. Ayrıca recycle diye bir klasör yoktu normalde.
1657904621103.png

Ayrıca görev yöneticisinde de şöyle uygulamalar vardı.

1657904561624.png

Virüs olduğunu düşünerek malware ile tarayıp bulunan virüsleri karantinaya alıp kaldırdım. Ardından bilgisayarı yeniden başlattım. Bilgisayar açıldığında Görev Yöneticisi temizdi ve virüsten herhangi bir iz yoktu. Ama e diskine girdiğimde klasörler hala aynıydı ve açmaya çalıştığımda klasör açıldı fakat görev yöneticisinde Adobe Online ve Adobe Update olarak gözüken virüsler tekrar ortaya çıktı. İlk başta almamıştım ama ikince kez ortaya çıktıklarında virüs taramasının bir ekran görüntüsünü aldım.

1657904826250.png

1657904843967.png

Şu an tekrar karantinaya alıp sileceğim fakat klasörler aynı kalırsa ve tekrardan ortaya çıkarsa ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:
Kaspersky ile taradıktan sonra da temiz gözüküyor bilgisayar ama şunu fark ettim.

Eki Görüntüle 1452256

Virüs klasörleri gizleyip onun yerine bu dosyaları oluşturmuş. Bu dosyaları elimle sildikten sonra bir tarama daha yapacağım ve sonucu size bildiririm. Yardım için teşekkürler.

Sonuç nedir hocam? Çözüldü işaretlemişsiniz de.

Yeni konular

Geri
Yukarı