Virüsü Tamamen Nasıl Kaldırabilirim?

Deniz Yüksel

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 hafta önce bir dosya indirdim ve açtım. Fakat bugün virüs total'e tarattırdım dosyayı, birçok virüs algıladı (AVware, trojan dosyaları vs.) Dosyayı tamamen silsem virüs bilgisayarımdan temizlenir mi, yoksa format şart mıdır? McAfee programı ile bilgisayarı tarattım virüs algılamadı nedense.

Öncelikle bu tür hile uygulamalarına bulaşmamanızı tavsiye ederim. Dediğim adımları uygulamanız önerilir.

- Başlat çalıştıra temp yazıp enterlayın. Tüm klasör içeriğini temizleyin.

- Başlat çalıştıra %temp% yazıp enterlayın. Tüm klasör içeriğini temizleyin.

İlgili hile uygulamalarını da silin.

McAfee güvenlik yazılımınızı kaldırın. Gereksiz ve yetersiz bir araçtır. Yerine Baidu Antivirus | Professional Antivirus + Ultrafast Cloud Security ücretsiz olan bu aracı kurun. Avira motorunu güncelleyin. %100 Avira motoru güncellendikten sonra (biraz zaman alabilir) "Full Scan" butonuna basarak tam taramayı gerçekleştirin. bulunan zararlıları silin. İlgili zararlıların tümü Baidu ve Avira veritabanında mevcuttur.

Öncelikle bu tür hile uygulamalarına bulaşmamanızı tavsiye ederim. Dediğim adımları uygulamanız önerilir.

- Başlat çalıştıra temp yazıp enterlayın. Tüm klasör içeriğini temizleyin.

- Başlat çalıştıra %temp% yazıp enterlayın. Tüm klasör içeriğini temizleyin.

İlgili hile uygulamalarını da silin.

McAfee güvenlik yazılımınızı kaldırın. Gereksiz ve yetersiz bir araçtır. Yerine Baidu Antivirus | Professional Antivirus + Ultrafast Cloud Security ücretsiz olan bu aracı kurun. Avira motorunu güncelleyin. %100 Avira motoru güncellendikten sonra (biraz zaman alabilir) "Full Scan" butonuna basarak tam taramayı gerçekleştirin. bulunan zararlıları silin. İlgili zararlıların tümü Baidu ve Avira veritabanında mevcuttur.
Teşekkürler. Söylediğiniz adımları uyguladım. McAfee yazılımını kaldırdım. Baidu Antivirus programı kuruluyor şuan. Bilgisayarı tarattıktan sonra sonuçları bildiririm.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı