Çözüldü Bilgisayarımdaki virüsü nasıl kaldırabilirim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Codfish

Hectopat
Makaleler
2
Bilgisayarımı ihtiyaç duydukları için kısa süreliğine bir tanıdığa vermiştim.
Sebep onların bilgisayarında CD-ROM olmamasıydı. Bilgisayarı geri aldığımda e diskindeki dosyalar bu şekilde gözüküyor ve klasörlerin türleri ekran koruyucusu olmuştu. Ayrıca recycle diye bir klasör yoktu normalde.
1657904621103.png

Ayrıca görev yöneticisinde de şöyle uygulamalar vardı.

1657904561624.png

Virüs olduğunu düşünerek malware ile tarayıp bulunan virüsleri karantinaya alıp kaldırdım. Ardından bilgisayarı yeniden başlattım. Bilgisayar açıldığında Görev Yöneticisi temizdi ve virüsten herhangi bir iz yoktu. Ama e diskine girdiğimde klasörler hala aynıydı ve açmaya çalıştığımda klasör açıldı fakat görev yöneticisinde Adobe Online ve Adobe Update olarak gözüken virüsler tekrar ortaya çıktı. İlk başta almamıştım ama ikince kez ortaya çıktıklarında virüs taramasının bir ekran görüntüsünü aldım.

1657904826250.png

1657904843967.png

Şu an tekrar karantinaya alıp sileceğim fakat klasörler aynı kalırsa ve tekrardan ortaya çıkarsa ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:
Geri çıkarsa o virüsün olduğu dosyaları silip hem Malwarebytes hem de Kaspersky ile tarama yapın gitmezse format son çare.

Şimdi malware ile tarayıp çıkan virüsleri silip yeniden başlattım. Dediğim gibi virüsten bir iz yok ama klasörler halen böyle. Virüs tekrar gelir diye klasörleri açmaya çalışmadım.

1657905474285.png

Geri çıkabilme ihtimali yok denilebilecek kadar az, ama Kaspersky ile tarama yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

İlk başta temizlenmiş gibi görünüyordu ama e diskindeki ekran koruyucusuna dönen klasörlerden birini açmaya çalıştığımda tekrardan ortaya çıktı.

Şimdi malware ile tarayıp çıkan virüsleri silip yeniden başlattım. Dediğim gibi virüsten bir iz yok ama klasörler halen böyle. Virüs tekrar gelir diye klasörleri açmaya çalışmadım.

Eki Görüntüle 1452228

İlk başta temizlenmiş gibi görünüyordu ama e diskindeki ekran koruyucusuna dönen klasörlerden birini açmaya çalıştığımda tekrardan ortaya çıktı.

Hocam disklerin ikisinde de sistem koruması açık ise bilgisayarı vermeden önceki bir tarihe sistem geri yükleme yapmayı denediniz mi? Her iki disk içinde.

Bitdefender Malwarebytes'den daha iyidir.Güvenli modda başlatıp NPE ile de kurulumsuz ve ücretsi<z bir şekilde tarayabilirsiniz ama Bitdefender daha iyi.

Format tek çözüm ise format atarım ama şu an format atmak istemiyorum. Başka bir yöntem varsa onu denemek isterim.

Hocam o değişen dosyaları silebilirsiniz silin silmezseniz veya silerseniz de kesinlikle Kaspersky'dan tarama yapın Malwarebytes'ın yakalayamadığını Kaspersky yakalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı