Bilgisayarımdan +18 video izlenmiş

Makaleler
2
Selam. Birkaç gün önce bir yakınımız geldi. Bilgisayarımı ona verdim. Bugün bir şey için Google'a girdiğimde son sekmelerde +18 siteler gördüm. Şoke oldum. Yakınıma sorduğumda kesinlikle kendisinin girmediğini söyledi. Modem arayüzüne girdiğim zaman bir sekme içinde 5 farklı Computer kısmı gördüm. Bu internetime komşuların bağlandığı anlamına mı geliyor?

Şifremi değiştirdim. +18 siteden modeme virüs girmiş ve diğer cihazlara sıçramış olma ihtimali ver mıdır? Bilgisayarda bulunan mail hesabımın çalınma ihtimali filan bulunuyor mu bu sitelerden dolayı. Herhangi bir bloklayıcı kullanılmamış girilirken.

Modeme virüs bulaşacağını sanmam hiç böyle bir şey görmedim. Vİrüs girerse bilgisayarınıza girer onu da virüs tarama programlarından taratıp bulabilirsiniz.

Hocam, tarayıcıdan girilen siteler şu anki kullandığınız bilgisayardan girilen sitelerdir. Başkasının, sizin ağınızda yaptığı işlemler tarayıcı geçmişinde gözükmez. Şifrenizi değiştirin yeterli olacaktır. İsterseniz virüs tarayıcı ile de bilgisayarı taramanızı öneririm. Şimdilik gözüken o ki yakınınız girmiş o sitelere. Başka cihazdan girilip sizin geçmişinizde görünmesinin mümkünatı yok. Tabii Google hesabını başka cihazlar kullanmıyor ise.

Modeminizi fabrika ayarlarına çekmenizi öneririm.
Hocam şifre değiştirdim. Fabrika ayarları için rehber video varmı acaba?
Hocam, tarayıcıdan girilen siteler şu anki kullandığınız bilgisayardan girilen sitelerdir. Başkasının, sizin ağınızda yaptığı işlemler tarayıcı geçmişinde gözükmez. Şifrenizi değiştirin yeterli olacaktır. İsterseniz virüs tarayıcı ile de bilgisayarı taramanızı öneririm. Şimdilik gözüken o ki yakınınız girmiş o sitelere. Başka cihazdan girilip sizin geçmişinizde görünmesinin mümkünatı yok. Tabii Google hesabını başka cihazlar kullanmıyor ise.
Hocam peki bu siteler benim mail hesabımı çalmış olabilir mi? Şu anda bir şüphe yok ama böyle risk varmı?

Yeni konular

Geri
Yukarı