Bilgisayarımı aldıktan sonra gelen 'keşkeler'

osman5123

Hectopat
Yer
Ankara
Herkese merhaba. Ben 1 ay önce GameGaraj sitesinden bir APU sistem topladım. Bu sistemin amacı bozuk HP EliteBook 840G3 laptopumun yerine geçmekti.
Onun kaba özellikleri şunlar: i5-6600u / 8 GB RAM / 240GB SSD. 5000TL bandında bir bilgisayardı...

Sonra, oynadığım oyunlarda daha iyi performans alayım diye bir masaüstü PC toplamaya karar verdim. Sonuç olarak GameGaraj'dan şu sistemi topladım:
-Ryzen 3 3200G.
-Crucial Ballistix 2*8GB RAM 3200MHz.
-240GB Patriot Burst SSD.
-darkFlash Neo mATX kasa (3* aigo D-1 fan)
-BIOSTAR B450-MH anakart.
-Dahili Vega 8 GPU.
- AOC G2260VWQ& 75Hz FreeSync 1ms monitör.

Monitör dahil fiyatı 4245 TL tuttu. Performansından çok memnun kaldım ve istediğim tüm oyunları mükemmel diyebileceğim kadar iyi kaldırıyordu. (Apex, Valorant, Fortnite, Minecraft, filmora X ETC...)

Ama biz uzun süre yazlığa falan gidince sorun oluyor ve bilgisayarsız kalıyorum. Ayrıca babam diplomat ve o yüzden 4 senede bir ülke değiştirmek zorunda kalıyoruz, taşımak zor olabilir.
O yüzden son zamanlarda düşünmeye başladım, acaba bunu satıp bir laptop mu alsaydım?
4200TL semalarında, hangi laptopları alabilirdim? Sizce iyi bir karar verdim mi, yoksa 4000TL'lik bir laptop saydığım oyunları oynatır mıydı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba. Ben 1 ay önce GameGaraj sitesinden bir APU sistem topladım. Bu sistemin amacı bozuk HP EliteBook 840G3 laptopumun yerine geçmekti.
Onun kaba özellikleri şunlar: i5-6600u / 8 GB RAM / 240GB SSD. 5000TL bandında bir bilgisayardı...

Sonra, oynadığım oyunlarda daha iyi performans alayım diye bir masaüstü PC toplamaya karar verdim. Sonuç olarak GameGaraj'dan şu sistemi topladım:
-Ryzen 3 3200G.
-Crucial Ballistix 2*8GB RAM 3200MHz.
-240GB Patriot Burst SSD.
-darkFlash Neo mATX kasa (3* aigo D-1 fan)
-BIOSTAR B450-MH anakart.
-Dahili Vega 8 GPU.
- AOC G2260VWQ& 75Hz FreeSync 1ms monitör.

Monitör dahil fiyatı 4245 TL tuttu. Performansından çok memnun kaldım ve istediğim tüm oyunları mükemmel diyebileceğim kadar iyi kaldırıyordu. (Apex, Valorant, Fortnite, Minecraft, filmora X ETC...)

Ama biz uzun süre yazlığa falan gidince sorun oluyor ve bilgisayarsız kalıyorum. Ayrıca babam diplomat ve o yüzden 4 senede bir ülke değiştirmek zorunda kalıyoruz, taşımak zor olabilir.
O yüzden son zamanlarda düşünmeye başladım, acaba bunu satıp bir laptop mu alsaydım?
4200TL semalarında, hangi laptopları alabilirdim? Sizce iyi bir karar verdim mi, yoksa 4000TL'lik bir laptop saydığım oyunları oynatır mıydı?
Şu dönemde 4000TL'lik fiyat bandında bulunan laptoplar oynatmaz muhtemelen. Oynatsa bile rahat oynatmaz yani, pek düzgün laptop kalmadı. Laptop tercih şahsen etmezdim çünkü, performansı asla stabil değildir. 1, 1.5 Bilemedin 2 sene sonra afallamaya başlar. Masaüstü gibi eski performansını koruyamaz, sistemde ve oyunlarda droplar vesaire başlayabilir, bilgisayar yavaşlar. O yüzden sosyalde laptop önerisi istenen her konunun altına üyeler sadece çok geziyorsanız ve bilgisayarı taşımanız gerekiyorsa laptop tercih edin yazıyorlar. Ama siz görünen o ki sürekli taşıyorsunuz bilgisayarı, bu sebepten laptop tercih edebilirsiniz.

Son düzenleme:
4000 TL bandında iyi bir laptop alamazdınız zaten. O zaman da keşke masaüstü alsaydım derdiniz.

Taşınma ve yazlık konusunda diyebileceğim bir şey yok maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı