Bilgisayarımı kontrol ediyorlar

Yıllar önce kardeşim bilgisayar ile fazla oyun oynamasın diye uzak masaüstü uygulaması kurdum Android telefon ile kontrol ediyordum. Uygulamayı gizli yaptığım için hiçbir şekilde çalıştığı görünmüyordu denetim masasında da gizliydi 1 saatten fazla oyun oynayınca bilgisayara bağlanıp mausu sağ sol yapıp sanal klavye ile "bilgisayarınıza virüs bulaşmıştır 10 saniye içinde ekran kartınız ve işlemciniz yanacaktır" gibi şeyler yazardım komple fişi çekiyormuş korkusundan.

Aklıma o geldi ama APK ismini hatırlayamadım. 😄

Kaspersky ile tam tarama yapın ve bilgisayar uzaktan erişimi kapatın arkadaşlarınız şaka yapıyor da olabilir.
( Durum ciddi saka vs. değil hiçbir korsan yazılım kullanmiyorum)arkadaşlar demin oyuna girecektim oyun acilmadi görev yöneticisinden baktım boşta 3.5GB RAM kullanımı var icimi biraz suphe sardi ama bir şekilde oyuna girdim sonra oyunda arabam kontrol ediliyordu, sağa dönerken sola dönme vs, sonra çıktım oyundan mouse hareket etmeye başladı. Bilgisayari o ani korkuyla kapatmaya çalıştım, kapatmamı engellediler fareyi sağa çektiler. Güç tuşundan kapatmak zorunda kaldim simdi benim ne yapmam lazım? Bilgisayarımda önemli kart ve hesap şifrelerim var.
Güncelleme: Yok arkadaşlar olmuyor gerçekten hiçbir işlem yapmama izin verilmiyor fare ve klavye kontrolü var ne yapacağımı bilemiyorum.

Formatla gecmesse diskini komple değiştir bazen cok deneyimli virusler formatla gecmiyor dikkat et acma PC'yi kolay kolay açma benim kuzene bir virus bulasti her şey 1KB gozuyor hiçbir şey yukelemiyorsun silemiyon format atiyor duzelmiyor bakti olmuyor hardiskini deistirdi.

Teamviewer türü(kolayca tespit edilemeyen) uzaktan erişim programları var. Sonuçta inernet üzerinden bağlantı sağlayabilirler. İnterneti kapat ve programı bulup temizlemeye çalış. İnternet bağlı değilken de sorun yaşıyorsan pc ni güç düğmesinden kapat ve güvenli modda açarak format atmaya çalış. Fazla bilgin yoksa bu konularda elektirik bağlantılarının tümünü kapat ve açma pcyi ve ilk fırsatta profesyonel destek al.

Kaspersky ile tam tarama yapın.
USB yok ise önce Kaspersky sonra da Malwarebytes ile tam tarama yapın.
Karpersky veya Malwarebytes ile tarama yapın.
Aman hocam kasayı da sağa sola çekmesinler tutun vallahi onu da götürürler!
Gece gece hiç güleceğim yoktu. :D Teşekkürler.

Modemi kapatıp biraz bekleyin, sonra açın. IP değişsin bi'. Dediklerine bakılırsa RAT girmiş.

Bilgisayarınızın internet bağlantısını kesin. O andan itibaren kontrol edilmesi imkansız. Başka bir bilgisayardan USB hazırlayın ve format atın, eğer resimleriniz falan var ise onları da yedekleyebilirsiniz interneti kapatarak.

Bana da oldu bu birkaç kez, bilgisayar saçmaladı diye düşünüp birilerinin uzakten benle eğlendiği hiç aklıma gelmemişti.

Bende lisanslı olarak şu programlar kurulu üstelik:
  • Bitdefender Total Security (Antivirüs, güvenlik duvarı hepsi içinde),
  • IObit Advanced System Care...
Bunlardan başka kullanmam gereken program var mı acaba?

Bitdefender Total Security (Antivirüs, güvenlik duvarı hepsi içinde),
IObit Advances System Care...
Bunlardan başka kullanmam gereken program var mı acaba?
Asıl bunlardan başka kullanmamam gereken program var mı demeniz gerekir. Sosyal'de şikayetler ve neden kullanmamamız gerektiği bolca konuşuluyor.

Geri
Yukarı