Bilgisayarımı Nova Bilgisayar'dan mı yoksa Vatan'dan mı Toplamalıyım?

gamingr

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Nova Bilgisayar güvenilir midir? Vatanla aralarında fiyat farkı çok kafam takıldı. Mesela ekran kartında sorun çıkarsa değişim yaparlar mı ve garantileri nasıl ? Mesela Asus anakart, ekran kartı aldım garantiye gönderdim kendi belirledikleri bir yere mi gidiyoruz yoksa Asus' un teknik servisine mi yolluyorlar? Vatan ile aralarındaki fark nedir neden vatana göre çok daha ucuz.:D

2- Sistemde SSD şart mı ? WD Black 1T hdd alacağım SSD'yi sonra 250GB alıp işlemciyi 4790K almak istiyorum. Çünkü oyundan çok simülasyon tarzı kullanıyorum ve daha çok işlemciye öncelik veriyor. i7 4790+120GB SSD veya i7 4790K alıp ileride (4 ay sonra vs.) 250GB SSD alacağım hangisi mantıklı olur ?:)

Son düzenleyen: Moderatör:
i7 4790K alıp SSD'yi sonraya erteleyebilirsin. Ayrıca garanti sırasında Nova yada Vatan'la işin kalmıyor. Faturasını al yeter. Distribütör firmayla ilişkiye geçiyorsun, tüm o ürünlerin seri numarası var artık.

i7 4790K alıp SSD'yi sonraya erteleyebilirsin. Ayrıca garanti sırasında Nova yada Vatan'la işin kalmıyor. Faturasını al yeter. Distribütör firmayla ilişkiye geçiyorsun, tüm o ürünlerin seri numarası var artık.
Hocam yani ben garantiye gönderdiğimde Asus' un kendi teknik servisine gidecek hiçbir yerde değişmiyor bu garanti doğru mu anladım. :)

İstersen aldığın yere de götürebilirsin. Ama onlar da teknik servise gönderecek. Değişen bir şey yok yani. Vatan yada Nova sana teknik destek sağlamıyor. Direk birinci elden teknik servise verirsen, çok daha hızlı sonuçlanır garanti prosedürü.

Ben Vatan' ın veya Nova' nın kendi servisine götürmek istemem açıkçası. Asus veya MSI fark etmez kendi teknik servislerine gitsinler yeter benim için:). Asus GTX970 Vatanda 1.370Tl civarında Nova' da 1.250 TL civarı arada büyük fiyat farkı var aynısı 4790K içinde geçerli vatanda 1.000TL civarı Nova' da 900Tl civarında. Nova' dan sadece 4790K ve Asus GTX 970 almayı planlıyorum sizce fiyat farkına değer bir şey var mı vatan' da ? Yoksa Nova dan alıp 200 Tl civarı ucuza mı getireyim ?

Her sistem bileşeni ayrı sitelerde oldukça ucuza satılabiliyor. Montaj yapmakta zorlanmıyorsan ve hevesli isen ürünlerini en ucuz yerlerden alıp, montajlamanı tavsiye ederim. :)

İlla toplu alacaksan ben Vatan derim. En azından işlemci, ekran kartı gibi kolay montaj bileşenlerini Nova'dan alabilirsin.

Her sistem bileşeni ayrı sitelerde oldukça ucuza satılabiliyor. Montaj yapmakta zorlanmıyorsan ve hevesli isen ürünlerini en ucuz yerlerden alıp, montajlamanı tavsiye ederim. :)

İlla toplu alacaksan ben Vatan derim. En azından işlemci, ekran kartı gibi kolay montaj bileşenlerini Nova'dan alabilirsin.
Sistem toplayacağım ve montajı ben yapmayacaksam ne anlamı kaldı .:) Nereden alırsam alayım montajı ben yapacağım hocam o tadı kaçırmam. Toplu almaya gerek yok zaten sadece ekran kartı ve işlemciyi nova' dan alıp ucuza getireceğim gerisi vatandan olacak. Benim için ürün sorunsuz olsun yeter. O zaman son karar Nova mıdır ? :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı