Bilgisayarımı uzaktan yöneten biri mi var?

EnderGamingYT

Decapat
Merhabalar. Ben bilgisayarımı açtıktan sonra daha doğrusu akşam saatlerinde saat 9 - 10 gibi, otomatikmen posta uygulaması açıldı. Birkaç saat sonra farklı kaydet açıldı ve dosyayı aç yerinde bir dosya ismi yazıyordu ama ben okuyamadım hızlıca kapattığım için. Acaba bilgisayarımı yöneten birimi var? Ha bir de Advanced SystemCare uygulamasımı bilgisayarıma bir şeyler yapıyor yoksa biri bilgisayarımı izliyor mu? O uygulamayı nasıl silebilirim? Son olarak bir de Microsoft Office uygulamasında Office Pro'yu satın almak ister misiniz yazıyordu?

Merhabalar. Ben bilgisayarımı açtıktan sonra daha doğrusu akşam saatlerinde saat 9 - 10 gibi, otomatikmen posta uygulaması açıldı. Birkaç saat sonra farklı kaydet açıldı ve dosyayı aç yerinde bir dosya ismi yazıyordu ama ben okuyamadım hızlıca kapattığım için. Acaba bilgisayarımı yöneten birimi var? Ha bir de Advanced SystemCare uygulamasımı bilgisayarıma bir şeyler yapıyor yoksa biri bilgisayarımı izliyor mu? O uygulamayı nasıl silebilirim? Son olarak bir de Microsoft Office uygulamasında Office Pro'yu satın almak ister misiniz yazıyordu.
SystemCare gibi IOBit uygulamaları kaldırın, Kaspersky yükleyip deneme sürümünde tarama yapın tüm güvenlik derecesini yükseğe alın ayrıca O&O ShutUp10 yükleyip önerilen ayarları uygulayın ki gizliliğiniz güvenceye alınsın ve Windows'un kendi ayarlarından ne gördüyseniz alayını kapatın.

Yanlış bilgi: IP adresini ele geçirme ile böyle şeyler günümüzde yapılamaz. Zaten girdiğiniz ve gezdiğiniz her yere IP adresinizi bırakmaktasınız.
Birisi IP adresinizi elegeçirdi ise bu işlemleri yapması mümkün.

Gereksiz mesajlar: Format at demek güvenlik kategorisinde ve teknik kategorilerde gereksiz mesaj sayılmaktadır.
Virüs olabilir. Veya bazı belli olmayan profosyonel virüsler var ben format atmanı öneririm. Mesela arkada windows uygulaması gibi gözüken şey virüs oluyor. Veya şöyle bir şey olabilir klavyende sorun olabilir ara sıra bazı tuşlara kendi kendine basıyorsa bazı şeyler kendi kendine açılabilir.

Merhabalar. Ben bilgisayarımı açtıktan sonra daha doğrusu akşam saatlerinde saat 9 - 10 gibi, otomatikmen posta uygulaması açıldı. Birkaç saat sonra farklı kaydet açıldı ve dosyayı aç yerinde bir dosya ismi yazıyordu ama ben okuyamadım hızlıca kapattığım için. Acaba bilgisayarımı yöneten birimi var? Ha bir de Advanced SystemCare uygulamasımı bilgisayarıma bir şeyler yapıyor yoksa biri bilgisayarımı izliyor mu? O uygulamayı nasıl silebilirim? Son olarak bir de Microsoft Office uygulamasında Office Pro'yu satın almak ister misiniz yazıyordu?
Tavsiyem antivirüs taraması yapmanız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı