Çözüldü Bilgisayarımın başlatma programlarında adı sürekli değişen virüs

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

b3g0ff

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın başlangıçta çalışan uygulamalara baktığımda adı sürekli değişen bir yazılım olduğunu fark ettim. Bu yazılımı nasıl sileceğim? Hangi program bana yardımcı olur. Malwarebytes ile tarama yaptım bir şey bulamadı aynı şekilde Kaspersky, Hitman Pro gibi programları denedim onlar da bulamadı. Hala o yazılım duruyor adı da sürekli değişiyor ve bazen de başlangıç uygulamaları ekranından kayboluyor (gözkmüyor).

Yazılımın adı aşağıdaki resimde görünüyor en sondaki.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    18,4 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@b3g0ff, başlangıç kısmında öyle gözükmesinin sebebi, o dosyanın bilgisayarınızdan kaldırılması sonucunda orada kalıntısını bırakmasından dolayı kaynaklanmaktadır. Herhangi bir sorun oluşturacağını düşünmüyorum. Malwarebytes ve AdwCleaner ile tarama yaptıktan sonra herhangi bir zararlı tür bulunmadıysa dert etmenize gerek yoktur. Yani kalıntı bir dosya için bilgisayarı formatlamaya veya hakkında endişelenmeye gerek yoktur. Bilgisayarınızda gerçek zamanlı bir antivirüs yazılımı da kullanmanız yeterli olacaktır.
Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı