Bilgisayarımın güç kaynağı patladı

Az önce bilgisayarın güç kaynağından cızırtı sesi gelmeye basladi. 4 5 saniye geldikten sonra bir patlama oldu hemen fisi cektim. Tekrar calistirdigimda ise bilgisayar aciliyordu fakat kapattım. Tekrar açsam bir şey olur mu?

Fotoğraf hariç asla inanmayacağım bir şey. PSU nasıl patlayıp tekrar çalışabilir?

Bazı PSU patlamaları PSU'yu bozmaz çalışmaya devam eder size de öyle olmuş 1 sene önce başıma gelmişti taşınırken fişi taktım güç tuşuna bastım ve ufak bir patlama sesi sonrası biraz koku geldi biraz bekleyip tekrar çalıştırdım ve normal şekilde çalışıyordu o zaman kullandığım PSU Aerocool KCAS 600w modeliydi ve en az 6-7 yıllık bir PSU idi. İç bileşenlerden normal çalışmasına etki etmeyen yardımcı elemanlar bozulabiliyor fakat cihaz normal çalışıyor ancak bir sonraki başına gelebilecek elektrik kesintisine, voltaj düşüklüğüne falan daha dayanıksız hale geliyor. Gidip kaliteli bir PSU ile değiştirin daha fazla riske sokmayın.

Kanıt atar mısınız? Yeni açılan hesap+yalan olma ihtimali yüksek olan bir şey. Yüksek ihtimalle troll konu.

Yeni açılmakla alakası yok birisinin sorunu oluyor ve forumlara daha önce kayıt olmamış sormak için normal bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı