Bilgisayarımın sürücüleri güncel mi?

Aygıt yöneticisine girdiğimde güncel diyor. Fakat ben Windows'u güncellemeye calışmıştım Windows'u güncelleyebilmek icin BIOS'u güncelemem gerekli. Yine aygıt yöneticisinden BIOS'u güncellemeye calıştığımda güncel dedi ama değil bu yüzden aygıt yöneticisine pek güvenmiyorum.

Haklısın evet, 2. part yazılımlar tehdit oluşturabilir ama çok düşük bir ihtimal. Gönül rahatlığıyla Slim drivers kullanabilirsin.

Bilgisayarının tam adını/modelini yaz. Ben sana yeterli olacak güncellemelerin linkini direkt atayım.

HP Pavilion dizüstü - 15-AB100NT (energy star)
HP teknik destek bunu vermişti. Başka nerden bakabilirim?
Bilgisayarın modeli nedir?

Bu kadar kişi kullanılmaması gerektiğini söylerken hala bu inat neden anlam veremiyorum. Üşengeçlik mi yoksa?

HP teknik destek bunu vermişti.

Driver Booster falana bulaşmayın, ne hikmetse 2016'da desteği kesilen ekran kartımın 2019 sürümünü buldu. Mars ile iletişime geçip buldu galiba.

Ekran Kartı Driver'ını, AMD sitesinden, diğerlerini de aygıt yöneticisinden donanım kimliğini aratarak bulabilirsiniz, misal:

Aygıt yöneticisine gelip mesela AHCI güncelleyelim, Aygıt Yöneticisinden IDE/ATA/ATAPI'ye gelip, sağ K'lik özellikler diyelim.
Oradan ayrıntılara gelip, özellik yazan yerden donanım kimliğini seçelim ve çıkan ilk şeyi kopyalayıp Google amcaya arattırıp bulalım.

Bildiğim kadarıyla güncellemeniz gereken:

1. Ekran Kartı
2. AHCI
3. Chipset (HP'nin sitesinde bulunabilir belki)
4. İnternet

Başka da bir şey güncellediğimi hatırlamıyorum ben. Aklıma gelirse başka bir şey düzenlerim belki. Ben hep böyle güncellerim.

Son düzenleme:
Bilgisayarının tam adını/modelini yaz. Ben sana yeterli olacak güncellemelerin linkini direkt atayım.

Üstelik bu şekilde cift ekran kartı var.
sass.PNG
Ekran Alıntısıasd.PNG

Ekran kartı Driver'ını, AMD sitesinden, diğerlerini de aygıt yöneticisinden donanım kimliğini aratarak bulabilirsiniz, misal:

Aygıt yöneticisine gelip mesela AHCI güncelleyelim, aygıt yöneticisinden IDE/ATA/ATAPI'ye gelip, sağ K'lik özellikler diyelim.
Oradan ayrıntılara gelip, özellik yazan yerden donanım kimliğini seçelim ve çıkan ilk şeyi kopyalayıp Google amcaya arattırıp bulalım.

Bildiğim kadarıyla güncellemeniz gereken:

1. ekran kartı.
2. AHCI.
3. chipset (HP'nin sitesinde bulunabilir belki)
4. internet.

Başka da bir şey güncellediğimi hatırlamıyorum ben. Aklıma gelirse başka bir şey düzenlerim belki. Ben hep böyle güncellerim.

Ekran kartımı AMD'nin sitesinde bulamadım.

Attığım yeterli oldu mu?

Attığım yeterli oldu mu?

Son düzenleme:
HP teknik destek bunu vermişti. Başka nerden bakabilirim?

HP teknik destek bunu vermişti.
Ekran kartı için: https://www.amd.com/tr/support/prev...s/amd-radeon-r7-300-series/amd-radeon-r7-m360
En son sürüm Radeon Software yazılımını kurabilirsin. Bununla A10-8700P APU ve ekran kartlarını driverlerinin kurulumlarını gerçekleştirebilirsin. Kendi sitelerinde bu Radeon yazılımı çıkmakta. Bu senin için yeterli olur. Eğer hatrı sayılır bir optimizasyon artışına ilişkin geliştirme yok ise BIOS güncellemesi tavsiye edilmez. Özellikle hazır böyle bilgisayarlarda daha da tedirgin edici oluyor. Windows güncellemelerini yapın yeterli olur tüm bunlar.

Tamam.

Ekran kartı için: https://www.amd.com/tr/support/prev...s/amd-radeon-r7-300-series/amd-radeon-r7-m360
En son sürüm Radeon Software yazılımını kurabilirsin. Bununla A10-8700P APU ve ekran kartlarını Driver'lerinin kurulumlarını gerçekleştirebilirsin. Kendi sitelerinde bu Radeon yazılımı çıkmakta. Bu senin için yeterli olur. Eğer hatrı sayılır bir optimizasyon artışına ilişkin geliştirme yok ise BIOS güncellemesi tavsiye edilmez. Özellikle hazır böyle bilgisayarlarda daha da tedirgin edici oluyor. Windows güncellemelerini yapın yeterli olur tüm bunlar.

Tamam teşekkürler.
En son sürüm Radeon Software yazılımını kurabilirsin. Bununla A10-8700P APU ve ekran kartlarını Driver'lerinin kurulumlarını gerçekleştirebilirsin. Kendi sitelerinde bu Radeon yazılımı çıkmakta. Bu senin için yeterli olur. Eğer hatrı sayılır bir optimizasyon artışına ilişkin geliştirme yok ise BIOS güncellemesi tavsiye edilmez. Özellikle hazır böyle bilgisayarlarda daha da tedirgin edici oluyor. Windows güncellemelerini yapın yeterli olur tüm bunlar.

Benim ekran kartım AMD Radeon R6 Graphics burada AMD Radeon R7 yazıyor bir sıkıntı çıkmaz değil mi?
En son sürüm Radeon Software yazılımını kurabilirsin. Bununla A10-8700P APU ve ekran kartlarını driverlerinin kurulumlarını gerçekleştirebilirsin. Kendi sitelerinde bu Radeon yazılımı çıkmakta. Bu senin için yeterli olur. Eğer hatrı sayılır bir optimizasyon artışına ilişkin geliştirme yok ise BIOS güncellemesi tavsiye edilmez. Özellikle hazır böyle bilgisayarlarda daha da tedirgin edici oluyor. Windows güncellemelerini yapın yeterli olur tüm bunlar.
Benim ekran kartım AMD Radeon R6 Graphics burada AMD Radeon R7 yazıyor bir sıkıntı çıkmaz değil mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı