Bilgisayarın 2 Yıl Sonra Performansı Düşmesi

YusufCertel

Kilopat
Daha fazla  
Kasamı aldığım 2. yıl. Oyunları rahat sessiz oynuyordum şimdi ise aynı oyunları kasıyor ve çok ısınıyor. Sizce bu neyden kaynaklı olmuştur? Nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tozlanma, termal macun kuruması, HDD' de oluşabilecek fragmantasyonlar, virüsler, programlar vs...

Hiç bir ipucu vermeden ne bekliyorsun?

İp ucunu biraz açıklarmısın termal macun yeni sürdüm, kasayı zaten temizliyorum. Format attım yeni ve driver booster ile driverları güncelledim bende anlamadım neden böyle olduğunu

İp ucunu biraz açıklarmısın termal macun yeni sürdüm, kasayı zaten temizliyorum. Format attım yeni ve driver booster ile driverları güncelledim bende anlamadım neden böyle olduğunu

Isınıyor dediğine göre stress testine 20 dk sokup maksimum sıcaklık ve frekansı yazabilirsin. Bundan kaynaklanıyorsa termal macunu yanlış sürme veya macunun kötü olma ihtimali var. Sürücüleri de Driver Booster gibi programlar yerine kendi sitelerinden yükle.

Isınıyor dediğine göre stress testine 20 dk sokup maksimum sıcaklık ve frekansı yazabilirsin. Bundan kaynaklanıyorsa termal macunu yanlış sürme veya macunun kötü olma ihtimali var. Sürücüleri de Driver Booster gibi programlar yerine kendi sitelerinden yükle.
En kısa zamanda yapacağım. Evimizi taşıyacağımızdan dolayı 1 veya 2 gün sonra yapabileceğim. Acaba size özelden nerden ulaşabilirim, burayı kullanmayı daha tam çözemedim.

En kısa zamanda yapacağım. Evimizi taşıyacağımızdan dolayı 1 veya 2 gün sonra yapabileceğim. Acaba size özelden nerden ulaşabilirim, burayı kullanmayı daha tam çözemedim.
Sonuçları resim veya yazı ile buraya eklemeniz daha iyi olur.

Oyunlar olduğu yerde kalmıyor sürekli gelişiyor ve sistem gereksinimleri artıyor. Biraz da bundan kaynaklı olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı