Bilgisayarın açıldıktan kısa bir süre sonra kapanması

Elsewiir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bilgisayarı açtığımda windows yükleniyor, şifreyi giriyorum 1-2 dakika sonra bilgisayar kendini kapatıyor hatta ve hatta bazen ise güç tuşuna bastığım gibi kapatıyor. Bu hata ile 6 gün önce karşılaştım ve biraz araştırdım. Kısa devre sıkıntısı oluyormuş dediler, bios pilini değiştir dediler. Hepsini yaptım iyi güzel ama aynı sorunla hala karşı karşıyayım. PSU da sıkıntı vardır dediler, başka bir PSU taktım o da fayda etmedi. Gelen elektrik sıkıntılı olabilir dediler, babamın yanına emniyet müdürlüğüne gittim ve orada ki güvenli yani topraklanmış hatta taktım yine olmadı.

İşin özüne gelmek gerekirse başka bir çare bileniniz var mı? Şimdiden teşekkürler.

Aşırı ısınıyor olduğunu bende düşündüm ama sıcaklık 58-65 arası değişiyor. Ana kartın modelini hatırlamıyorum, şu an emniyetteyim. Eve gidince bilgisayarın 1 dakikalık çalışma sürecinde öğrenmeye çalışacağım.

İşlemci ve soğutucusu birbirine temas etmiyor olabilir. Fan bacaklarından biri oturmadığı takdirde, işlemci aşırı ısınarak sistemin kapanmasına sebep olabilir.

Hayır, aşırı ısınma olmadığına eminim. Sabit Disk ile bir sıkıntı olabilir mi? Bilgisayar yarın 7. yaşına girecek, ahı gitti vahı kaldı. Yakın zamanda değiştireceğim fakat o zamana kadar zaman geçirmem gerekiyor.

Bendede eski asus p5b-mx anakart var oc yaptıktan sonra banada ara sırada öyle yapmaya başladı ama haftada 1 kez oluyor en fazla.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı