Bilgisayarın Açılış Hızını Artırmak İçin Öneriler

Şöyle söyleyeyim;

Arkadaşların önerdiği gibi artı RAM, HDD ve SSD alıp, Windows'u SSD'ye yükleyerek depolama alanını genişletebilirsin ve bilgisayarın açılışta hızlanır. HDD'yi de artı olarak depolama alanı olarak kullanabilirsin.

Fakat açık konuşayım, benim sana tavsiyem; eğer elinde bir bütçe var ise (2000, 3000 veya 4000 TL gibi), sıfırdan bir bilgisayar almanı tavsiye ederim. Çünkü buna para harcaman biraz boşa kaçar. Ekran kartın da biraz eski gibi.

Bak mesela ben tam 7000 TL harcadım (monitör de sistemin içine dahil) ve sıfırdan bir bilgisayar aldım. Aldığım bilgisayar şu an beni tam 3 yıl idare edecek şekilde ayarlı. Ha neden 3 yıl; görüyorsun ki her yıl yeni teknolojiler çıkıyor ve benim tahminim, bu sistem beni en fazla 3 ya da 4 yıl idare eder diye düşünüyorum. O yüzden diyorum ki, eğer sıfırdan bir bilgisayar alma imkanın var ise, yeni bir bilgisayar al derim. Biz forum topluluğu olarak sana yardımcı da oluruz öneri konusunda.

Ben harddisk alacağım çünkü yer kalmıyor bilgisayarda. Üstteki belirttiğim harddisk olabilir mi? Crysis 3 yükledim 6 GB Boş alan Data D ve Assasin's Creed 2 ve Battlefield 3 yükleyemedim. 160 GB Harddisk çok az benim için 500 GB almayı düşünüyorum.

GSKILL 2GB Value DDR3 1333MHz CL9 PC Ram

Üstte belirttiğim RAM nasıl? RAM kesinlikle alacağımda.

Bir sorum daha var benim bilgisayar eski nasıl Windows 10 kurabilirim? UEFI modern bilgisayarlar için diye biliyorumda. Windows 10 ne kadar sürelik bedava ürün anahtarı olarak.

Windows 10 sadece sizin halihazırda bir Windows 7 veya 8 bir işletim sisteminiz varsa yükseltmeye ücretsiz açıktır. Bedava ürün anahtarı yok anlayacağınız. Bu bedava yükseltme süresi de 29 Temmuz'da sona eriyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı