Bilgisayarın açılış süresi uzadı ve ısınmaya başladı

Lev1athan

Decapat
Yer
Aksaray
Daha fazla  
Dostlar, bilgisayarım yaklaşık olarak 3-7 saniye arasında açılma özelliğine sahipti. Ancak son 2 gündür bu süre 13-15 saniye arasında değişiyor. Bunun nedeni ne olabilir? Bilgisayar açıkken pek de yavaşlama yok gibi gözüküyor ancak eskisinden çok daha fazla ısınmaya başlaması ve açılış süresinin böylesine uzaması garip geldi. Bunu azaltmamın bir yolu var mıdır?
Not: 13-15 saniyede açılması gayet hızlı ve bunun farkındayım ancak birden bire böyle bir yavaşlama olması garibime gitti.

Dostlar, bilgisayarım yaklaşık olarak 3-7 saniye arasında açılma özelliğine sahipti. Ancak son 2 gündür bu süre 13-15 saniye arasında değişiyor. Bunun nedeni ne olabilir? Bilgisayar açıkken pek de yavaşlama yok gibi gözüküyor ancak eskisinden çok daha fazla ısınmaya başlaması ve açılış süresinin böylesine uzaması garip geldi. Bunu azaltmamın bir yolu var mıdır?
Not: 13-15 saniyede açılması gayet hızlı ve bunun farkındayım ancak birdenbire böyle bir yavaşlama olması garibime gitti.

Açılış süresini başlangıçta aktif olan programları devre dışı yaparak kısaltabilirsiniz.
Isı olayına gelince havalar ısındı bu sebeple 10 12 derecelik artış normaldir.
AIDA 64 ile yük altında ve boşta iken ısı testi yapın buraya atın değerlendirelim.

Bilgisayarınızda antivirüs bulunuyor mu?
Bulunuyordu ancak 5-10 dakika önce kaldırdım. Ancak 3-7 saniyede açılırken de bu antivirüs mevcuttu. Yani pek bir etkisi olduğunu düşünmüyorum
Açılış süresini başlangıçta aktif olan programları devre dışı yaparak kısaltabilirsiniz.
Zaten sadece 2 program aktif başlarken. Önceden de 2 adet mevcuttu.
AIDA 64 ile yük altında ve boşta iken ısı testi yapın buraya atın değerlendirelim.
AIDA 64 kullanımını bilmediğimden tam olarak size nasıl göstereceğimi bilmiyorum
Eğer bu kısmı diyorsanız bu değerlerde genellikle:

Dosya Ekleri

• resim_2022-05-13_182331287.png
    resim_2022-05-13_182331287.png
    80,9 KB · Görüntüleme: 17
Bulunuyordu ancak 5-10 dakika önce kaldırdım. Ancak 3-7 saniyede açılırken de bu antivirüs mevcuttu. Yani pek bir etkisi olduğunu düşünmüyorum.

Zaten sadece 2 program aktif başlarken. Önceden de 2 adet mevcuttu.

AIDA 64 kullanımını bilmediğimden tam olarak size nasıl göstereceğimi bilmiyorum.

AIDA64'ü kur sol menüden bilgisayar algılayıcı altında sistemin ısılarını göreceksin.
Sistem boşta iken bir ekran görüntüsü al bir de araçlar altında sistem kararlılık testini çalıştırıp ısıların ekran görüntüsünü al buraya at.

Not: 13-15 saniyede açılması gayet hızlı ve bunun farkındayım ancak birden bire böyle bir yavaşlama olması garibime gitti.
En son yüklediğiniz programları yazar mısınız? Veya depolama alanınız ne kadar kaldı? (yani ne kadar dolu, ne kadar boş?) Eğer en son yüklediğiniz program crack ise virüs ğbulaşmış olabilir. Depolama alanından dolayı da artmış olabilir.

AIDA64'ü kur sol menüden bilgisayar algılayıcı altında sistemin ısılarını göreceksin.
Sistem boşta iken bir ekran görüntüsü al bir de araçlar altında sistem kararlılık testini çalıştırıp ısıların ekran görüntüsünü al buraya at.
Bunlar sanırım:
En son yüklediğiniz programları yazar mısınız? Veya depolama alanınız ne kadar kaldı? (yani ne kadar dolu, ne kadar boş?) Eğer en son yüklediğiniz program crack ise virüs ğbulaşmış olabilir. Depolama alanından dolayı da artmış olabilir.
En son yüklediğim programlar Mozilla Firefox ve Brave Browser. Zaten onları da kaldırdım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-05-13 183415.png
    Ekran görüntüsü 2022-05-13 183415.png
    55,5 KB · Görüntüleme: 21
  • Ekran görüntüsü 2022-05-13 183431.png
    Ekran görüntüsü 2022-05-13 183431.png
    50,3 KB · Görüntüleme: 12
  • resim_2022-05-13_183628653.png
    resim_2022-05-13_183628653.png
    18,6 KB · Görüntüleme: 13

Yeni konular

Geri