Bilgisayarın ağ adı sürekli değişiyor

EMRE GÜRAN

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
elektrik teknikeri/muhasebeci
Öncelikle sorunu şöyle özetleyeyim, bizim ofiste 3 adet bilgisayar var. Şimdi bilgisayarları açıp kapatınca ağ sayısı artıyor. Örneğin, bir bilgisayarın ağ 5 derken ertesi gün açtığımızda ağ 6 oluyor. Tüm bilgisayarlarda aynı problem var üstelik bu olunca ağ ortak ağa ayarlanıyor ve bu da olunca ağdaki Windows 7 (32 Bit) olanda ortak ağa geçince diğer iki bilgisayar yazıcıdan çıktı alamıyor. Mecbur manuel ev ağına geçiriyorum, ondan sonra çıktı alabiliyoruz. Sizce sorun işletim sisteminden veya internetten (başka bir şey de olabilir) sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Bilgisayarlardan ikisi Windows 7 (32&64 Bit) diğeri Windows 10 (64 Bit).

Adsız.png

Öncelikle sorunu şöyle özetleyeyim, bizim ofiste 3 adet bilgisayar var. Şimdi bilgisayarları açıp kapatınca ağ sayısı artıyor. Örneğin, bir bilgisayarın ağ 5 derken ertesi gün açtığımızda ağ 6 oluyor. Tüm bilgisayarlarda aynı problem var üstelik bu olunca ağ ortak ağa ayarlanıyor ve bu da olunca ağdaki Windows 7 (32 Bit) olanda ortak ağa geçince diğer iki bilgisayar yazıcıdan çıktı alamıyor. Mecbur manuel ev ağına geçiriyorum, ondan sonra çıktı alabiliyoruz. Sizce sorun işletim sisteminden veya internetten (başka bir şey de olabilir) sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Bilgisayarlardan ikisi Windows 7 (32&64 Bit) diğeri Windows 10 (64 Bit).

Eki Görüntüle 662578

Modeminiz birden fazla ssid üzerinden yayın yapıyor modem arayüzüne girip iç IP ve ssid sabitleyiniz sorununuz düzelicektir.

Hocam kusara bakmayın biraz geç oldu ancak onu nasıl yapabileceğim?

Hocam arayüze girip orada kablosuz kısmında birden fazla ssid tiki vardır veya 2. ssid diye geçer onun tikini kaldırın ve modem iç IP adresini sabitleyin eģer olmazsa modem degistirin. Şahsen ben modem değiştirdim ve sorunum geçti modem kaynaklı bir sorun bu modemin Firmware'i ile alakalı.

Bu normal benimkisi mesela ağ 138.

Telefonu modem olarak kullanıyorsunuzdur bu da normal gibi gözüküyor ya da Microsoft'un aciz kalma durunu vardır, benim PC Ağ 185 de çöktü açılmadı, siyah ekranda Onar kısmında kaldı onar ı seçmeme veya normal şekilde başlat çıkmasına rağmen her ikkiside PC'yi açmadı mecburen format attım, PC de virüste yoktu, ya bu durumdan dolayı çöktü ya da internet hızlandırma ayarı yapmıştım 100 de 20'yi yüzde 0'a getir falan internetin 10 kat hızlanır videolarını yapmıştım 2 gün sonra PC çöktü, takibinde olduğum konu ağ 1'den 185'e kadar 6 ay gibi sürede çıkıp gitti telefonumu her taktığımda ağ 1 SE 2 oluyordu 1 ay kendim Ağ 2'yi Ağ 1 yaptım baktım olacak gibi değil bende bıraktım 6 ay gibi sürede Ağ 185 olmuştu ya bu durumdan ya da internet te internet hızım düşüktü hızlandırma yolunda regedit kısmında bir yeri 100 de 20'yi 100 de 0 yapın diye you-tu-be de izleyip yapmıştım ikisinden biri ama hangisinin sebebi var PC çökmüştü, bu konuda bilgisi olan var mı varsa yazarsa çok makbule geçer arkadaşlar, bu durum Ağ 2 olayı Mic-ro-soft un acizliğimi ve bu internet hızlandırma olayı regeditten PC çöktürmek için millete yanlış işlem yaptırma heveslilerimi var milletin PC'sini bile bile çöktürme heveslilerimi var, ben düştüm siz düşmeyin bilgisi olan yazarsa sevinirim.
Telefonu modem olarak kullanıyorsunuzdur buda normal gibi gözüküyor yada microsoft un aciz kalma durunu vardır , benim pc Ağ 185 de çöktü açılmadı , siyah ekranda Onar kısmında kaldı onar ı seçmeme veya normal şekilde başlat çıkmasına rağmen her ikkiside pc yi açmadı mecburen format attım , pc de virüste yoktu , ya bu durumdan dolayı çöktü yada internet hızlandırma ayarı yapmıştım 100 de 20 yi yüzde 0 a getir felan internetin 10 kat hızlanır videolarını yapmıştım 2 gün sonra pc çöktü , takibinde olduğum konu ağ 1 den 185 e kadar 6 ay gibi sürede çıkıp gitti telefonumu her taktığımda ağ 1 se 2 oluyordu 1 ay kendim Ağ 2 yi Ağ 1 yaptım baktım olacak gibi değil bende bıraktım 6 ay gibi sürede Ağ 185 olmuştu ya bu durumdan yada internet te internet hızım düşüktü hızlandırma yolunda regedit kısmında bir yeri 100 de 20 yi 100 de 0 yapın diye you-tu-be de izleyip yapmıştım ikisinden biri ama hangisinin sebebi var pc çökmüştü , bu konuda bilgisi olan varmı varsa yazarsa çok makbule geçer arkadaşlar , bu durum Ağ 2 olayı mic-ro-soft un acizliğimi ve bu internet hızlandırma olayı regedit ten pc çöktürmek için millete yanlış işlem yaptırma heveslilerimi var milletin pc sini bile bile çöktürme heveslilerimi var , ben düştüm siz düşmeyin bilgisi olan yazarsa sevinirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı