Bilgisayarın aniden kapanıp yeniden başlaması

batuhankaya3463

Hectopat
Daha fazla  
Evet benim sorunum tam olarak başlıkta belirttiğim gibi. Neredeyse 3-4 aydır yaşanan bir sorun bilgisayarım oyun veya İnternet fark etmez durduk yere kendini kapatıyor ve yaklaşık 3-5 saniyelik bir beklemenin ardından kendini sanki en baştan açıklıyorcasına açıyor. Bazıları işlemciden bazıları güç kaynağından oluyor diyor ne yapacağım bilmiyorum. Lütfen yardım edin sizce neyden kaynaklanıyor olabilir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun büyük ihtimalle güç kaynağından. Tahminime göre bilgisayarın eski. Başka bir yerde veya bilgisayarcıda güç kaynağını denemende fayda var. İşlemci üzerindeki termal macun eğer çok eskiyse değiştirip denemen gerekli. Eğer termal macun alacaksan forumda önerilenlere dayanaraktan söylüyorum Arctic MX-4 işini görecektir fazlasıyla.

Bende de aynı sorun var Sistem yeni İşlemci:Ryzen 3 1200 Güç Kaynağı:Redrock 450watt ama benim çok nadir yapıyor.Render alırken,video izliyorken,grafik çalışırken sorun olmuyor.Büyük ihtimal tahminim güç kaynağı sıkıntılı.

Bende de aynı sorun var Sistem yeni İşlemci:Ryzen 3 1200 Güç Kaynağı:Redrock 450watt ama benim çok nadir yapıyor.Render alırken,video izliyorken,grafik çalışırken sorun olmuyor.Büyük ihtimal tahminim güç kaynağı sıkıntılı.

Redrock PSU hiç tavsiye etmediğim bir markadır. Bir ara kendisini bilgisayarcı sanan bir tanıdığımıza söylediğimde bana hemen çok ucuza Redrock psu alabileceğini ve yeni sistemi bununla toplamanın mantıklı olacağını söyledi. Söylediğine göre Corsair, FSP, High Power, EVGA, Cooler Master gibi üreticiler Redrock'ın yanında eziliyormuş. Yersen.

Soruna gelince, güç kaynağı 80Plus değilse ağır yük altında yeterli enerjiyi veremiyordur. Minimum 500W bir güç kaynağı ile denedikten sonra konuya bildirirseniz sevinirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı