Bilgisayarın bağlı olduğu 3'lü prizden yanık kokusu

DenizDlbmz

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarım 3'lü prize bağlı. Sabah 11.30'dan beri açık dün de bayağı oynadım ama böyle bir şey olmadı. Bilgisayardan 8 aydır ilk defa değişik bir koku geldi. Önce kasadan geliyor sandım sonra masanın altını koklayayım dedim ve eğildim ardından kablo yanığı gibi değişik bir koku geldi. Monitörün fişinin takılı olduğu prizde ufak kahverengi lekeler ve yanık kokusu var tekrar denemeye çekindim ve evdeki başka bir şarj aletini taktığım anda cızırtı sesi geldi. Sizce bilgisayara bir zararı olmuş mudur? Yaklaşık 2-3dk arasında fark ettim. Bilgisayarın PSU Cooler Master MWE550 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl dandik bir elektrik kablosu kullanıldıysa bilgisayar gibi yüksek akım çekmeyen bir cihazda bile ısınma yapmış. Üçlü kullanıyorsanız kalın kaliteli bir kabloya sahip üçlüyle değiştirin sorun kalmaz. Bu durum bilgisayara zarar vermez.

Nasıl dandik bir elektrik kablosu kullanıldıysa bilgisayar gibi yüksek akım çekmeyen bir cihazda bile ısınma yapmış. Üçlü kullanıyorsanız kalın kaliteli bir kabloya sahip üçlüyle değiştirin sorun kalmaz. Bu durum bilgisayara zarar vermez.
Kablo zaten aşağı yukarı 5 senelik eski tüplü televizyonda kullanıyorduk geçici bi süre onu takayım dedim yoksa 30 bin liralık bilgisayarı 5 liralık kabloya emanet etmem.

Kablo zaten aşağı yukarı 5 senelik eski tüplü televizyonda kullanıyorduk geçici bi süre onu takayım dedim yoksa 30 bin liralık bilgisayarı 5 liralık kabloya emanet etmem.
Tekrar söylüyorum bilgisayara bir şey olmaz. Tek risk yangın çıkması.

Akım korumalı yeni priz alıcam az sonra.
Akım korumalı prizler korumaz. Evin elektrik tesisatında topraklama olmadığı sürece bir halta yaramaz. Evde topraklama varsa kaliteli, kalın bir kabloya sahip uzatma yeterli.

Geri
Yukarı