Bilgisayardan Yanık Kokusu Gelmesi

EizenBS

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben yeni bir bilgisayar aldım fakat bilgisayarımdan yanık kokusu geliyor. Ne yapmalıyım?
Not: Kasam RedRock bir marka kasadan dolayıdır diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcim için Ryzen'in stok fanı mevcut. Onun haricinde 1 tane veya 2 tane kasa fanı var diye hatırlıyorum.

Eğer bilgisayarınız açıksa Speccy uygulamasını indirip tüm bileşenlerin sıcaklık değerlerini kontrol edebilirsiniz.

İlk sistem toplamamda Fsp 600W 80+ güç kaynağı Msi B350 anakart ve Ryzen 5 1600 vardı. Sistemi 3. açışımda açıldığı an kapanıp yanık kokusu geldi ve daha çalışmadı. Güç kaynağı sorunsuz çıktı, Anakartda sorun çıkmış, tamir ettik sonra pc yine açılmadı. İşlemciyi götürdük o da sorunlu çıktı ve değiştirdiler düzeldi. FSP gayett kalitelii güç kaynakları üretir diye biliyorum. Sorun anakartda olabilir.

Eğer bilgisayarınız açıksa Speccy uygulamasını indirip tüm bileşenlerin sıcaklık değerlerini kontrol edebilirsiniz.

Değerler böyle gözüküyor.
İlk sistem toplamamda Fsp 600W 80+ güç kaynağı Msi B350 anakart ve Ryzen 5 1600 vardı. Sistemi 3. açışımda açıldığı an kapanıp yanık kokusu geldi ve daha çalışmadı. Güç kaynağı sorunsuz çıktı, Anakartda sorun çıkmış, tamir ettik sonra pc yine açılmadı. İşlemciyi götürdük o da sorunlu çıktı ve değiştirdiler düzeldi. FSP gayett kalitelii güç kaynakları üretir diye biliyorum. Sorun anakartda olabilir.

Ben kasadan diye düşünüyorum. RedRock'ı kasaya fazla param kalmadığından sonra değiştirmek için almıştım. Yani kasadan dolayı diye düşünüyorum.
Ekran kartının fanı dönüyor mu kontrol et. Dönüyorsa PSU yu yakından koklayıp kontol edin.
Yarın deneyeceğim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    34 KB · Görüntüleme: 176
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı