Bilgisayarın BIOS Ekranında Kalması

Mehmetim ben

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Hemen anlatmaya başlayayım.
Bu akşam bilgisayarımda oyun oynuyordum. Bir anda oyun dondu ve ne yaparsam çıkamadım. ALT+F4 gibi diğer kombinasyonları da denedim fakat hiçbir şekilde olmadı. Ben de bilgisayarı kapattım ve tekrar açtığımda BIOS menüsü açıldı.
Kasanın içine baktığım zaman “Ez Debug Led” kısmından "boot" ışığının yandığını farkettim. BIOS ekranından çıkmaya çalıştığımda tekrar BIOS ekranına atıyordu. Mouse ve kulaklığı çıkardım ve denedim, yine olmadı. Yabancı kaynaklara baktım, diğer kaynaklara baktım fakat hiçbir şey bulamadım.

Yarın sabah RAM, ekran kartı gibi bileşenleri de çıkartıp takabilirim fakat sorunun bundan kaynaklı olmadığını düşünüyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Hemen anlatmaya başlayayım.
Bu akşam bilgisayarımda oyun oynuyordum. Bir anda oyun dondu ve ne yaparsam çıkamadım. ALT+F4 gibi diğer kombinasyonları da denedim fakat hiçbir şekilde olmadı. Ben de bilgisayarı kapattım ve tekrar açtığımda BIOS menüsü açıldı.
Kasanın içine baktığım zaman “Ez Debug Led” kısmından "boot" ışığının yandığını farkettim. BIOS ekranından çıkmaya çalıştığımda tekrar BIOS ekranına atıyordu. Mouse ve kulaklığı çıkardım ve denedim, yine olmadı. Yabancı kaynaklara baktım, diğer kaynaklara baktım fakat hiçbir şey bulamadım.

Yarın sabah RAM, ekran kartı gibi bileşenleri de çıkartıp takabilirim fakat sorunun bundan kaynaklı olmadığını düşünüyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Detaylı bilgi paylaşımı yapmamışsın.Sistem bilgilerin + yüklü olan işletim sistemi? Ayrıca bios ekanından çıkış yaptığın sırada bilgisayar kapanıp 2-3 sn sonra otomatik kendi mi açılıyor yoksa kapanmadan restartla mı başlıyor? Hız aşırtma yaptın mı? bilgisayar ilk açılışta sürekli veya aralıklı bip sesi var mı?

Detaylı bilgi paylaşımı yapmamışsın.Sistem bilgilerin + yüklü olan işletim sistemi? Ayrıca bios ekanından çıkış yaptığın sırada bilgisayar kapanıp 2-3 sn sonra otomatik kendi mi açılıyor yoksa kapanmadan restartla mı başlıyor? Hız aşırtma yaptın mı? bilgisayar ilk açılışta sürekli veya aralıklı bip sesi var mı?
Kusura bakma, ben de neyi unuttum diye düşünüyordum. Sistem bilgilerim;
İşlemci= AMD Ryzen R5 1500x
Anakart= MSI A320M PRO-VD/S
Ekran Kartı= MSI GeForce GTX1060 3GB OC
Ram= 8GB(8x1) Vengeance LPX 3000Mhz
HDD= Seagate Barracuda 1TB

Bilgisayarı yaklaşık 2 hafta önce aldığım için 1 aylık “Windows 10 Pro” deneme sürümü kullanıyordum.

BIOSu kapattıktan sonra bilgisayar kapanmadan restartla kendisi başlıyor.

Hız aşırtma yapmadım.

Bilgisayarı açınca herhangi bir bip sesi yok.
Sorun HDD kaynakli. Bozulmus gibi duruyor.
2 haftada kolay kolay bozulur mu ki? Kasanın içini hiç açmadım veya en az 1 haftadır hiç hareket bile ettirmedim kasayı.

Son düzenleme:

Bilgisayarı yaklaşık 2 hafta önce aldığım için 1 aylık “Windows 10 Pro” deneme sürümü kullanıyordum.

Hız aşırtma yapmadım.

2 haftada kolay kolay bozulur mu ki? Kasanın içini hiç açmadım veya en az 1 haftadır hiç hareket bile ettirmedim kasayı.

Hız aşırtma yapmadım.

HDD'yi ikinci el olarak mı aldınız ?

Bios pilini çıkartıp 5-10dk beklettikten sonra tekrar takın veya sorun hdd kaynaklanıyor olabilir.Tavsiyem temiz Windows 10 kurmanızdır

isterseniz dosyalara herhangi bir zarar vermeden de normal yükleyebilirsiniz.Dosyalarımı koru dersiniz seçeneği var,youtubedan windows 10 kurulum videolarına bakmanızı tavsiye ederim
Peki teşekkürler, yarın başka bir bilgisayardan windows 10 indirip deneyeceğim. Denedikten sonra tekrar yazarım. İyi geceler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı