Çözüldü Bilgisayarın çok yavaşlaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

The10thDoctor

Hectopat
Yer
TARDIS
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 NH.QFLEY.004
Intel Core I5-12500H
Kingston DDR4 3200 MHz 16 GB RAM
RTX 3050Ti
Samsung 512 GB M.2 SSD
Meslek
Time Lord
Son 2 gündür bilgisayarım çok fazla yavaşladı. Tarayıcıya bile giremiyorum neredeyse. Bilgisayar ilk açıldığında sıkıntı yok, 5 dakika geçtikten sonra RAM kullanımı 98 oluyor. Eskiden böyle bir sorun yoktu. AV indirip taratayım dedim, eski sürüm Windows 7 olduğu için yüklenmedi. En son Microsoft Security Essentials indirmiştim Microsoft'un sitesinden, o da kurulmadı zaten. Neden kaynaklanıyor?

Çözüm
Edge'da çerezleri silme menüsünü bulamadım ayarlardan.

Bu ss bilgisayar boşta iken çekilmiştir herhangi bir uygulama açık değildir.

Sildim ve sorun devam ediyor.

HitmanPro ile taradım 99 tane virüs buldu hepsini sildim bilgisayarı yeniden başlattım bakalım ne olacak?
99 çok yüksek bir rakam. Bilgisayar açıldığında AdwCleaner ile virüs artıklarını temizleyin. Belli ki kendinizi koruyamıyorsunuz, sağlam bir antivirüs yükleyin. Sorununuz çözülmezse format atmayı deneyin. Eğer yazdığım yönlendirmeler sonucu sorunun düzelirse çözüm olarak işaretlersen çok mutlu olurum. İyi günler dilerim. Bu diyeceklerim ilerisi için genel olarak https olmayan sitelere girmeyin. İndirdiğiniz bilinmeyen yayıncıdan olan dosyayı VirusTotal'e alarak güvenli olduğundan emin olun. Antivirüs olarak Kaspersky önerimdir. İyi günler tekrardan.
Tarıyıcı ayarlarından.
Bilgisayarı açtığımda deneyeceğim.
Hocam 2021 yılında virüs girdiğiniz herhangi bir siteden (yanlış anlaşılma olmasun çağu siteden bulaşabiliyor) ya da taktığınız USB'den ya da tıkadığınız reklamdan ve birçok yerden bulaşabiliyor en iyisi antivirüs kullanmak ama sizin de antivirüs kaldırmıyormuş bu yüzden yapacak ne var bilmiyorum ama format son çare gibi.
Ha bu arada CPU kullanımı %0 veya %2 oluyor bazen 1.

Temiz kurulum yaparsanız gelmez.
Tarıyıcı ayarlarından.
Temiz kurulum yaparsanız gelmez.
hocam tarıyıcının çerezlerine virüs bulaşabiliyor belki temizlemek işe yarayabilir
Büyük ihtimal bilgisayarınıza zararlı yazılım bulaşmış. HitmanPro yükleyip tarama yapmayı deneyin. Malwarebytes açılır açılmaz tam zamanlı koruma sağlamaya çalıştığı için sistemi daha çok zorlıyabilir. Eğer yüklenmezse tek çare Malwarebytes yükleyin ve taratın. Bu da yüklenmezse format deneyin. Eğer virüs bulursa temizledikten sonra AdwCleaner ile bir taratın, virüs artıklarını temizleyecektir. Eğer formatta çare olmazsa HDD değişikliğine gitmenizi tavsiye ederim, HDD'niz zarar görmüş olabilir. Gelişmelerden haberdar ederseniz çok mutlu olurum.

Siz zaten benim önereceğim şeyleri önermişsiniz ama 😟 Benim çözüm yolum sabit Malwarebytes, HitmanPro, AdwCleaner👍
HitmanPro ile taradım 99 tane virüs buldu hepsini sildim bilgisayarı yeniden başlattım bakalım ne olacak.

Dosya Ekleri

• 20210621_182516.jpg
    20210621_182516.jpg
    146,6 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:

HitmanPro ile taradım 99 tane virüs buldu hepsini sildim bilgisayarı yeniden başlattım bakalım ne olacak?
99 çok yüksek bir rakam. Bilgisayar açıldığında AdwCleaner ile virüs artıklarını temizleyin. Belli ki kendinizi koruyamıyorsunuz, sağlam bir antivirüs yükleyin. Sorununuz çözülmezse format atmayı deneyin. Eğer yazdığım yönlendirmeler sonucu sorunun düzelirse çözüm olarak işaretlersen çok mutlu olurum. İyi günler dilerim. Bu diyeceklerim ilerisi için genel olarak https olmayan sitelere girmeyin. İndirdiğiniz bilinmeyen yayıncıdan olan dosyayı VirusTotal'e alarak güvenli olduğundan emin olun. Antivirüs olarak Kaspersky önerimdir. İyi günler tekrardan.

Çözüm
Galiba tam emin olmamakla birlikte sorunum çözüldü teşekkürler ne kadar teşekkür etsem az param olsa size para ödemedi yapardım o kadar mutluyum ki iyi günler.🙂

Sorunumu HitmanPro çözdü.

Hayırlı olsun hocam :)
Hepinize çok teşekkür ediyorum sonunda kurtuldum şu lanet Solucan'dan ve tarayıcıdan bulaşmış.🙂

Atalarımız ne demiş Technopat sosyal'e bulaşacak virüs daha doğmadı.😀

1624301721690.png

Hocam daha hiç birşey yapmadık. En son çare format. Artık herşeyi format çözer düşüncesini bırakın! @s3xyec hocam bir el atın.
İşte aradığım ruh ve bilgi tecrübesi. 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı