Bilgisayarın dokunmatik ekranını kapatıp açan yazılım kısayolu

Yusuf Kudret

Hectopat
ASUS ROG Flow X16 cihazımın dokunmatik ekran özelliğini kapatmak istiyorum. Bunun için Aygıt Yöneticisi'nden hıd dokunmatik ekran aygıtını devre dışı bırakmam yetiyor. Bu kadar uğraşmak yerine bunu masaüstü üzerinde kuracağım bir kısayol uzantısı ile halletmek istiyorum. Biraz araştırdığımda bunu PowerShell üzerinden yapabileceğimi gördüm. Kodları ek olarak ekledim. Fakat sorun şu. Kodu PowerShell uygulaması üzerinde yönetici olarak açtığımda çalışıyor. Fakat kısayol olan halini çalıştırdığımda hiçbir şey olmuyor. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

image.jpg
image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS ROG Flow X16 cihazımın dokunmatik ekran özelliğini kapatmak istiyorum. Bunun için Aygıt Yöneticisi'nden hıd dokunmatik ekran aygıtını devre dışı bırakmam yetiyor. Bu kadar uğraşmak yerine bunu masaüstü üzerinde kuracağım bir kısayol uzantısı ile halletmek istiyorum. Biraz araştırdığımda bunu PowerShell üzerinden yapabileceğimi gördüm. Kodları ek olarak ekledim. Fakat sorun şu. Kodu PowerShell uygulaması üzerinde yönetici olarak açtığımda çalışıyor. Fakat kısayol olan halini çalıştırdığımda hiçbir şey olmuyor. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Eki Görüntüle 1924471Eki Görüntüle 1924475
Çalıştırırken yönetici çalıştırmayı aktif edin.

Eki Görüntüle 1924471Eki Görüntüle 1924475
Bu komutların CMD için olan halleride var. Bir batch dosyası oluşturarak içine o kodları yazıp dosyayı oluşturduktan sonra yönetici özelliği atayabilirsin.

Eğer script uzantısı .PS1 ise çift tıklayarak açamazsınız zaten. Eğer çift tıklayarak açmak istiyorsanız şunu yapabilirsiniz:

Ek olarak yönetici olarak çalıştırmayı da aktif edin.

Geri
Yukarı