Klavye dil değiştirme kısayolu

selim_CG

Femtopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 32GB (2x16GB) Trident Z5 5600MHz CL36 DDR5 Silver Dual Kit Ram
SSD veya HDD modeli
Samsung 1TB 980 Pro PCIe 4.0 x4 NVMe™ 1
Ekran kartı
ASUS TUF GAMING GeForce RTX 3080 V2 OC 10GB GDDR6X
Anakart
ASUS PRIME Z690-P WIFI Intel 6000MHz DDR5 LGA1700
İşlemci
Intel Core I7 12700K 3.6ghz LGA1700 25MB Cache 125
P3D similatör sorun çıkartmaması için Amerikan ingilizcesini dil seçenekleri olarak Windows'a eklemek gerekiyor. Yoksa simülatör sorun çıkarıyor. Bunu yapınca İngilizce, klavye giriş yöntemi olarak Türkçe ile beraber klavye düzeninde yerini alıyor. Problem ise sıklıkla kullandığım bir 3D modelleme programında yine sıklıkla kullandığım Shift alt kısayolu, dil seçeneğini değiştirerek İngilizce yapıyor ve klavyenin istenmeyen harfler basmasına neden oluyor. Her seferinde klavye düzenini Türkçe olarak düzeltmek zorunda kalıyorum.

Bu sorunu çözmek için.

Advanced keyboard settings (gelişmiş klavye ayarları) > change key sequence (giriş dili kısayol tuşları) > gelişmiş tuş ayarları > giriş diller arasında: Seçilir, tuş sırasını değiştir butonuna tıklayıp, atama yapılmadı şekline getirdim, uygula ve tamam komutları verip kurtuldum zannettim ama bazen yine aynı şekilde sanki o kısayol mevcutmuş gibi İngilizce olarak değişiyor maalesef. Bunun nedenini bilen varsa yazarsa sevinirim.

Not: İşletim sistemim lisanslı ve güncel.

Dosya Ekleri

• TP_Caps.jpg
    TP_Caps.jpg
    93,7 KB · Görüntüleme: 30
İngilizce layoutu silip yükler misiniz?
Bunu yaptım işe yaramadı.

Bende alt+shift oluyor
İşte ben olmasın istiyorum.

Windows+space olması lazım.Dene bir istersen.
Sorunu tekrar belirteyim, Ben Alt Shift kısayoluna basınca Windows'un tepki vermesini istemiyorum ve bunun için yukarıda anlattığım işlemleri yaptım ama yine de bazen Windows bazen tepki verip Klavyeyi İngilizce yapıyor. Bunun olmasını istememenin yanında Windows neden kısayolu silmeme rağmen silmemişim gibi davranıyor ona taktım.

Yeni konular

Geri
Yukarı