Bilgisayarın Ekranı Gidip Geliyor ve Kapanıyor

holdemora

Hectopat
Bilgisayarın ekranı gidip geliyor, bu gidip gelme sırasında bazen ekran tamamen tek renk oluyor ve donuyor, bazen monitor gidip geliyor, bazen de monitor gidiyor bir süre sonra kendini yeniden baslatıyor bilgisayar. Bir gunde yaklasık olarak 5 kere oluyor bu durum ve yeniden baslatmak zorunda kalıyorum. Kendini yeniden baslattıgı zamanlarda “bluescreen, bccode 116” bildirisi ile karsılasıyorum (Mavi ekranın gelip gelmediğini bilmiyorum.) Bazen 3-4 saat surse bile kapanmadıgı oluyor. Son 4 gundur bu durumdan muzdaribim.

Sorun ekran kartında mı acaba?

Hocam senin bu dediğin bir kere bana oldu ekran gitti geldi sonunda ekran kartı yanmıştı. Ekran kartını sök garantiye al bence.

Sıcaklıktan olmuyor zaten yanma olayı kısa devre falan oluyor genelde.
Umarım öyle bi durum yaşanmaz :(

Şunu farkettim: Bilgisayarı açtım. Sistemi 5 dk boşta bıraktım; hiçbir kapanma gözlenmedi. Opera'yı açar açmaz ekran gitti. O esnada alt+f4 yaptım düzeldi. Sonrasında ise Chrome'ye girdim ve siteye giriş yaptım. Gene ekran gidip geldi ve şuan bu mesajı Chrome üzerinden paylaşıyorum.

PSU'nun ekran kartına düşük voltaj vermesi gibi bi durum olabilir mi ? PSU biraz dandik. 1 yıldır kullanıyorum.

Edit: Chrome'da da ekran gitti; alt f4 yaptım düzeldi. Şimdi tekrar Opera'ya geçtim ve sıkıntı gözükmüyor 10 dk'dır. Sorun PSU'da mıdır yoksa Ekran kartında mı ?

Son düzenleme:
Hocam ekran kartını sökün bence anakarta bağlayın aynı şey oluyor mu diye kontrol etmeniz lazım.
Ekran kartsız kullandıgımda 1 saatlik bir surecte sıkıntı olmadı ve tekrar ekran kartına gectim. 2 saat sonra tekrar bozuldu ama bu sefer farklı bi sekilde dondu :
Kesinlikle sorun ekran kartında degil mi?

Dosya Ekleri

• DF239721-A99A-4C8C-9064-77D9EFAE77E5.jpeg
    DF239721-A99A-4C8C-9064-77D9EFAE77E5.jpeg
    1,4 MB · Görüntüleme: 118
  • 212715A5-E532-4783-B78F-7BABCCBB573B.jpeg
    212715A5-E532-4783-B78F-7BABCCBB573B.jpeg
    1,2 MB · Görüntüleme: 108
Son düzenleme:
Ekran kartsız kullandıgımda 1 saatlik bir surecte sıkıntı olmadı ve tekrar ekran kartına gectim. 2 saat sonra tekrar bozuldu ama bu sefer farklı bi sekilde dondu :
Kesinlikle sorun ekran kartında degil mi?
Hocam garantisi varsa yollayın ve daha sisteme takmayın diğer parçalar zarar görmesin ekran kartını büyük ihtimalle son zamanlarını yaşıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı