Bilgisayarın ekranı kararıyor ve fanları hızlanıyor

• Konuyu başlatan Vito
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 2B

Vito

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarın ekranı bir anda kararıyor fakat Discord gibi uygulamalar çalışmaya devam ediyor (arkadan arkadaşlarımla konuşabiliyorum) ve bilgisayarda bulunan bütün fanlar en yüksek hızda çalışıyor. Bu neden kaynaklı olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile ekran kartı sürücülerini sil ve yeni sürücüleri yükle. Eğer olmazsa ekran kartının sıcaklıklarını kontrol et. Bunlar da olmazsa ekran kartını bir kontrol et. Güç girişlerini falan tak çıkar. Toz varsa onları temizle. PSU'yu falan da kontrol et.

DDU ile ekran kartı sürücülerini sil ve yeni sürücüleri yükle. Eğer olmazsa ekran kartının sıcaklıklarını kontrol et. Bunlar da olmazsa ekran kartını bir kontrol et. Güç girişlerini falan tak çıkar. Toz varsa onları temizle. PSU'yu falan da kontrol et.

DDU ile silip tekrar yüklemiştim toz ve girişleri kontrol edeceğim şimdi.

RAM'ları çıkartıp yerini değiştirin.

Tamamdır deneyeceğim şimdi.

Sanırım düzeldi bilgisayarın fan sesleri bile kendine geldi boşta 36 dereceye düştü tozla alakalı olabilir.

Oyuna girdiğim gibi bilgisayar kendini resetledi ve anlık yüklenme ile ilgili olduğunu düşünüp FurMark testi yaptım. Test oyundan daha ağır fakat kapanma olmadı ve bilgisayar kendini resetledikten sonra Bluetooth kapalı hatası aldım.

Dosya Ekleri

• furmark.png
    furmark.png
    20,1 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleme:
Hala düzelmedi problem FIFA falan oynarken oyunun ortasında ekran kararıyor ve fanlar en yüksek hıza alıyor kendini.

Bilgisayarın ekranı bir anda kararıyor fakat Discord gibi uygulamalar çalışmaya devam ediyor (arkadan arkadaşlarımla konuşabiliyorum) ve bilgisayarda bulunan bütün fanlar en yüksek hızda çalışıyor. Bu neden kaynaklı olabilir?
Aynı sorun bana da oldu.
Ekran kartı yavaştan bozulmaya başladığının göstergesi olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı