Bilgisayarın elektriği birden kesildi

utkankaya077

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarda oyun oynarken birden elektrik akışı gitti. (evin elektriği değil sadece bilgisayar)
Şimdi hiç elektrik almamaya başladı Power tuşuna basınca açılmıyor, ışığı yanmıyor. Fişi çıkarıp taktım hiçbir değişim olmadı. Masaüstü kullanıyorum.

Bilgisayarda oyun oynarken birden elektrik akışı gitti. (evin elektriği değil sadece bilgisayar)
Şimdi hiç elektrik almamaya başladı Power tuşuna basınca açılmıyor, ışığı yanmıyor. Fişi çıkarıp taktım hiçbir değişim olmadı. Masaüstü kullanıyorum.

PSU'ya bir fatiha okuyalım.

Kasayı koklayın yanık veya benzeri bir koku alıyorsanız geçmiş olsun... Overclock yapmış mıydınız?

OC ile alakalı bir durum değildir OC ekran kartını yakar kasaya elektrik gelir görüntü gelmez elektrik gelmemesinin tek sorumlusu PSU.

PSU'nun kapasitorleri eğer bilgisayarı 7/24 açık bıraktıysa şişmiş olabilir, veya overclockun dozunu fazla kaçırıp CPU veya ekran kartını yakmış olabilir hocam.

PSU'nun arkasında ışık varsa ışığın yanıp yanmadığını bize söyleyebilir misin?

Geri
Yukarı