Bilgisayarın Geç Açılma Sorunu

musallat01

Hectopat
Yer
ADANA
Daha fazla  
Meslek
BİLGİSAYARCI
Bilgisayarımda daha önce böyle bir sorunla karşılaşmamıştım son zamanlarda çok geç açılmaya ve çok ısınmaya başladı. CPU fanı yavaş dönüyor. Başka fan denedim yine aynı. Bios resetledim değişen birşey olmadı. Format attım PC hiç açılmamaya başladı. Sorun neyden kaynaklanıyor ?

Arkadaşlar bilgsayarı geçen gün aldım. Her şey çok güzel ama açılırken ASUS yazısından sonra siyah ekran geliyor sol üstte yanıp sönen tire işareti bazen 1-2 dakika (saymadım belki daha uzun belki daha kısa değişebiliyor) duruyor windows logosu çok geç geliyor (PC de SSD var). Bazen bu olmadan windows logosu hemen geliyor, bazen Windows logusu gelse de loading şeklindeki ibaresi hemen gelmiyor.. İşin ilginci bu süreci (asus sonrası siyah ekranda ya da windows logosunda) entera ya da space'e basarak hemen geçemesem de bastıktan kısa süre sonra bilgisayar açılıyor basmazsam genelde bekliyorum ve süreç çok değişken olduğundan bir tespit de yapamadım. (Hiç bir tuşa basmadan da açılıyor tabiki) Bu saçmalığın mantığını bilen arkadaş var mı? Hani geç açılıyor gibi basit bir durumda değil, değişken bir durum.

Geri
Yukarı