Bilgisayarın güç tuşuna basınca 1 saniye geçmeden kapanıyor

Properson

Decapat
Merhaba.

1.5 yıldır kullandığım APU sisteme ekran kartı ve işlemci güncellemesi yaptım. Ekran kartı henüz elime ulaşmadı ama işlemci gelince bari işlemciyi takayım hazır olsun dedim. Yeni işlemciyi taktım, soğutucuyu taktım, denemek için açmak istedim ama güç tuşuna basınca 1 saniyeden daha az bir süre fanların ışıkları yanıp kapanıyor hemen. RAM'leri söküp tekrar takıp bir de öyle denedim sonuç vermedi. BIOS pilini çıkarıp taktım yine düzelmedi. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sistem:
Anakart: Gigabyte B450M-H,
Eski işlemci: 3200G,
Yeni işlemci: 5600X,
RAM: 2x8 3000MHz XPG Gammix D30,
PSU: Sharkoon SHP V2,
Depolama: Crucial P5 500GB.

BIOS güncellemesi yaptınız mı, zen 3 desteği için?
Not: Şu an için görüntü alamazsınız çünkü dahili bir grafik kartı yok.
F60 sürümünde Ryzen 4000 ve 5000'e destek gelmiş olarak gözüküyor.

Son düzenleme:
Merhaba.

1.5 yıldır kullandığım APU sisteme ekran kartı ve işlemci güncellemesi yaptım. Ekran kartı henüz elime ulaşmadı ama işlemci gelince bari işlemciyi takayım hazır olsun dedim. Yeni işlemciyi taktım, soğutucuyu taktım, denemek için açmak istedim ama güç tuşuna basınca 1 saniyeden daha az bir süre fanların ışıkları yanıp kapanıyor hemen. RAM'leri söküp tekrar takıp bir de öyle denedim sonuç vermedi. BIOS pilini çıkarıp taktım yine düzelmedi. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sistem:
Anakart: Gigabyte B450M-H,
Eski işlemci: 3200G,
Yeni işlemci: 5600X,
RAM: 2x8 3000MHz XPG Gammix D30,
PSU: Sharkoon SHP v2,
Depolama: Crucial P5 500GB.

Ekran kartı yokmuş. Hocam kabloları kontrol edin, RAM'leri kontrol edin, belki anakart BIOS güncellemesi gerekebilir, PSU'nun sağlam olduğundan emin olun.

Sorun donanımsal görünüyor gibi. Tersine mühendislikle taktığın yerleri söküp bir daha takabilirsin.

Dahili ekran kartı mevcut mu sisteminde?
Deneyeceğim.

3200G'yi söktüğüm için şu an dahili gpu
Ekran kartı yokmuş. Hocam kabloları kontrol edin, RAM'leri kontrol edin, belki anakart BIOS gü

BIOS güncellemesi yaptınız mı, zen 3 desteği için?
Not: Şu an için görüntü alamazsınız çünkü dahili bir grafik kartı yok.
F60 sürümünde Ryzen 4000 ve 5000'e destek gelmiş olarak gözüküyor.
Biosu en son güncellediğimde bios sürümün 6x olduğunu net hatırlıyorum.

Sorun görüntü alamamak değil zaten.
PC hiç çalışmıyor görüntü vermemesinden bahsetmiyorum. Işıklar yarım saniye yanıp sönüyor anında.

Hocam ekran kartı olmadığı için görüntü vermez.
Biliyorum hocam. Ama PC hiç çalışmıyor işte.

Geri
Yukarı