Bilgisayarın güç tuşuna basınca bilgisayar çalışmıyor

Mert Sevinc

Hectopat
Öncelikle iyi günler bundan 6 ay önce bir bilgisayar aldım. İtopya tarafından bana ilk geldiğinde kurulumumdan sonra Power tuşuna bastığımda bilgisayar başlatılmadı sonrasında geri gönderdim statik elektriklenme dediler düzelttik dediler yine geldi yine aynı şeyle karşılaştım ki şu anda kullanıyorum bilgisayarı bir kez açtım mı kapatmıyorum uyku modunda tutuyorum sürekli Power tuşu çalışıyor uyku modunda fakat sistem komple kapalıyken bastığımda bir şey olmuyor bilgisayarın arkasındaki takılı olan USB kablolarını çıkar tak yapınca sistemim çalışmaya başlıyor. Uzun süredir böyle kullanıyorum fakat bu sorunum neden kaynaklı nasıl düzeltirim bilmiyorum bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Statik elektrik masal hocam. O cihazı iade edin bence. Ya da yenileme talep edin.

Yenileme yapılırsa da arka kapaktan seri no'sunu takip edin.

Hocam hiç mi kapatmayacaksınız cihazı? O cihazın güç yönetiminde sorun var. Şimdi çalışıyor olabilir ama ileride ne olur bilinmez. Ya garantisi bittiğinde tamamen susarsa ne olacak?

USB portları boşa alınca çalışıyorsa, 5 volt yetersiz geldiği için yapıyor olabilir. Bu sadece tahmin.

Geri
Yukarı