Bilgisayarın hiç açılmaması

revulationsels

Hectopat
Bilgisayar açtığımda yalnızca kasanın fanları ve işlemcinin fanı dönüyor, BIOS açılmıyor. Pazartesi bilgisayarcıya götüreceğim fakat sorunun ne olduğunu merak ediyorum. Acaba PSU bozulsa bu fanlar çalışır mı?

Bilgisayar açtığımda yalnızca kasanın fanları ve işlemcinin fanı dönüyor, BIOS açılmıyor. Pazartesi bilgisayarcıya götüreceğim fakat sorunun ne olduğunu merak ediyorum. Acaba PSU bozulsa bu fanlar çalışır mı?

PSU bozulsa fanlar çalışmaz. Onun dışında belki monitöre giden kablo gevşemiştir. Pek bir bilgim yok.

Bir de ben bilgisayarcıya güvenmezdim.

Onu çıkarırsanız BIOS ayarları sürekli sıfırlanır. Ya da açılış ekranında bir hata verir ama yine bir tuşa basarak devam edebiliyorsun. Bu sorunun kaynağının o olduğunu sanmıyorum.
Sorunun nerde olduğunu düşüyorsunuz ? Eğer ramlari çıkarıp takmak sorunu çözmüyorsa sorun nerede olabilir? Şöyle bir ekleme yapayım bios ekranı hiç gelmiyor ekran kartını çıkardım anakarta bağladım hdmi kablosunu sorun çözülmedi .

Sorunun nerede olduğunu düşüyorsunuz? Eğer RAM'lari çıkarıp takmak sorunu çözmüyorsa sorun nerede olabilir? Şöyle bir ekleme yapayım BIOS ekranı hiç gelmiyor ekran kartını çıkardım a
Nakarta bağladım HDMI kablosunu sorun çözülmedi.

Monitör kaynaklı olabilir. Evinizde televizyon varsa televizyona bir bağlamayı deneyin.

RAM'leri çıkar tak yapmayı deneyin.

Belki ekran kartı diyeceğim ama emin değilim.

Anakart arızası da olabilir. Parça değişimi ile test yapılması gerek. Bilgisayarcıya gidin ama hemen öyle atlayarak parayı falan vermeyin veya bilgisayarı bırakıp gitmeyin. Gözünüzün önünde test yapsın adam.

Monitör kaynaklı olabilir. Evinizde televizyon varsa televizyona bir bağlamayı deneyin.

Anakart arızası da olabilir. Parça değişimi ile test yapılması gerek. Bilgisayarcıya gidin ama hemen öyle atlayarak parayı falan vermeyin veya bilgisayarı bırakıp gitmeyin. Gözünüzün önünde test yapsın adam.
Monitör çalışıyor aynı kablolarla eski bilgisayarım çalışıyor. Küçük bir ilçede oturuyorum bilgisayarcı tanıdık. ilginiz ve yardımınız için teşekkür ederim.

Ya birde size şeyi sorucam kusura bakmayın tekrar. Bilgisayar çalışmıyor demiştim , yukarda bellirttiğim gibi ama 10 parmakla tuşa bastığımız da windowsta dirink dirink diye bir uyarı sesi veriyor ya onu duyuyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı