Bilgisayarın Hz'sini yükseltmek sorun olur mu?

Hiçbir riski yok heves kaçırmayın.
CRU gibi programlarla yapılırsa siyah ekran gelirse otomatik geri atıyor zaten.
Hiçbir riski yok mu? Siyah ekrandan bahsetmiyorum, monitörün yanma gibi bir riski bile var. Zaten 60Hz'den 75Hz'ye çıkarsa bile aradaki farkı çok da hissedemez. Tabii ki ne kadar fazla olursa o kadar kar ancak ben 15Hz için o riske girmeyi tercih etmezdim, herkesin kendi tercihi.

Hiçbir riski yok mu? Siyah ekrandan bahsetmiyorum, monitörün yanma gibi bir riski bile var. Zaten 60Hz'den 75Hz'ye çıkarsa bile aradaki farkı çok da hissedemez. Tabii ki ne kadar fazla olursa o kadar kar ancak ben 15Hz için o riske girmeyi tercih etmezdim, herkesin kendi tercihi.

Aradaki farkı hissedemez mi? :D
Ya daha önce hiç 60 Hz'den 75'e geçmedin ya da 144 Hz aşağısını kullanmadın galiba.

Aradaki farkı hissedemez mi? :D
"Çok da" dedim başında. 15Hz çok da hissedilebilir bir değer değil. Ayrıca mesajda da belirttiğim gibi herkesin kendi tercihi, ben o riske girmeyi tercih etmezdim açıkçası. Arkadaş isteyebilir, orasını bilemem.
Ya daha önce hiç 60 Hz'den 75'e geçmedin ya da 144 Hz aşağısını kullanmadın galiba.
Hayır, söylediğiniz hepsini deneyimledim. 60Hz ile 75Hz arasında çok da büyük bir fark yok.

"Çok da" dedim başında. 15Hz çok hissedilebilir bir değer değil. Ayrıca mesajda da belirttiğim gibi herkesin kendi tercihi, ben o riske girmeyi tercih etmezdim açıkçası. Arkadaş isteyebilir, orasını bilemem.

Eğer 75 Hz ve yukarısını kullanırsan 60 Hz oyunlar kesinlikle akıcı gelmez gözün durmadan FPS'e gider acaba FPS mi düşük diye. Aynısı masaüstünde de geçerli. Mouse sanki takılıyormuş hissi verir ve çok rahatsız eder ama kişiden kişiye değişir konusunda haklısın.
Hayır, söylediğiniz hepsini deneyimledim. 60Hz ile 75Hz arasında çok da büyük bir fark yok.

Aynen hocam yok. O yüzden her yerde söylenir zaten 75 Hz'den 60'a geçemezsiniz zorlanırsınız diye.

Eğer 75 Hz ve yukarısını kullanırsan 60 Hz oyunlar kesinlikle akıcı gelmez gözün durmadan FPS'e gider acaba FPS mi düşük diye. Aynısı masaüstünde de geçerli. Mouse sanki takılıyormuş hissi verir ve çok rahatsız eder ama kişiden kişiye değişir konusunda haklısın.
Sizin de dediğiniz gibi kişiden kişiye değişir. Kendi deneyimlerim sonucunda ben 75Hz ile 60Hz arasında çok da bir fark gözlemleyemedim. Ancak ben hissedemedim diye arkadaş da hissedemeyecek değil.
Aynen hocam yok. O yüzden her yerde söylenir zaten 75 Hz'den 60'a geçemezsiniz zorlanırsınız diye.
Demin "kişiden kişiye değişir" diyen siz değil miydiniz? Ben böyle deneyimledim, hissedemedim, benim hislerimi mi yargılıyorsunuz burada? Tekrar ve tekrar belirtiyorum: "kişiden kişiye göre değişir" ben hissedemedim diye arkadaş da hissedemeyecek diye bir kaide yok. Arkadaş isterse yapsın, ben "kesinlikle yapmamalısın" diye bir şey demiyorum.

Sizin de dediğiniz gibi kişiden kişiye değişir. Kendi deneyimlerim sonucunda ben 75Hz ile 60Hz arasında çok da bir fark gözlemleyemedim. Ancak ben hissedemedim diye arkadaş da hissedemeyecek değil.

O zaman neden yazarken genel konuşuyorsun. Daha sonrada gelip kişiden kişiye değişir diyorsun. En iyisi olayı daha fazla uzamadan kapatalım. Olay arkadaşın bu işlem riskli mi değil mi sorusuydu. Çok ufakta olsa riski var ama birden 240 Hz yapmaya çalışmadığın sürece bir sıkıntı çıkmaz. Şu ana kadar Hz yükselirken monitörümü yaktım diyen birini gördün mü?

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı