Bilgisayarın içine kaput ses yalıtımı döşeme

• Konuyu başlatan Silinen üye 210679
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 1B
Onlar sesi soğuran malzemeler. Yararı olacağını düşünüyorum bak sesi soğurmayan kasa camı bile ne kadar etkiliyor kulağına gelen sesi. Alıp deneyeceğim bakalım.

Hazır kasalar için bir fark olacağını sanmıyorum.
Zaten bize sesi oluşturan şeyler belli. HDD, fan sesi, sıvı soğutma pompa sesi.
Kasa yapısı zayıfsa eğer titreşimsel bir ses rahatsız ediyor bunlar dışında.

Özel olarak tasarlanan kasalar için faydalı olabilir. Ancak çok büyük beklentide olmamak lazım.
PC in desk projesi için yabancı biri kullanmıştı diye hatırlıyorum. Onun kullandığı malzeme titreşimi dahi azaltıyordu.
HDD altına, sıvı soğutma pompasının altında fark oluşturduğunu hissettirmişti bana.
Çünkü PC in desk üzerinde titreşim ciddi fark edilen bir sorun.

Kasanın dört bir tarafına bundan döşemeyi planlıyorum. Deneyen var mı? İş görür mü?

Konu ile alakasız ama özel mesaj atamıyorum yetkim yok galiba, imzanızda gördüm de 1660Ti TUF UV yazmışsınız acaba nasıl yaptığınız hangi ayarı düşürdünüz (MSIAfterburner'dan) konu açabilir misiniz bunun için veya direk mesaj olarakta buranın altına atabilirsiniz müsaitseniz tabi.
Takip edicem.

Konu ile alakasız ama özel mesaj atamıyorum yetkim yok galiba, imzanızda gördüm de 1660Ti TUF UV yazmışsınız acaba nasıl yaptığınız hangi ayarı düşürdünüz (MSIAfterburner'dan) konu açabilir misiniz bunun için veya direk mesaj olarakta buranın altına atabilirsiniz müsaitseniz tabi.
Takip edicem.
Afterburner'da ctrl+f yapınca açılan menüden yaptım. İlk bakışta biraz karmaşık gelebilir, YouTube'dan video izleyip yapın. Buradan anlatamam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı