Çözüldü Bilgisayarın ışıkları yanıyor ancak çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aademirciogluu

Kilopat
Arkadaşlar, sistemimdeki tüm RGB ışıklar yanıyor fakat ne monitöre görüntü geliyor ne de klavye, mouse çalışıyor.

Sistemim şu şekilde:

4000X kasa.
B550-A ROG STRIX anakart.
Kingston Fury 2x8 3200MHz RAM.
R7 5800X.
RTX 3070 ROG STRIX.
H150I Elite capellix 360mm sıvı soğutucu.
850W FSP Hydro G PRO PSU.
AOC Q27G2U monitör.

Görüntüler şu şekilde:

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-04-01 at 22.42.01.jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-01 at 22.42.01.jpeg
    114 KB · Görüntüleme: 100
  • WhatsApp Image 2021-04-01 at 22.42.15.jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-01 at 22.42.15.jpeg
    145,8 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam bütün fanlar Commander Core'a bağlı. Fanlar bu halde iken Pompayı AIO_Pump'a mı takmalıyım, CPU_FAN'a mı? Onu soruyorum. AIO_Pump varken neden CPU_FAN'a takıyorum pompayı onu anlamadım.
CPU_FAN dolu olmadan sistem hata verir. '''CPU fanı yok bak dikkat et. İşlemci ısınır, sistem kapanır'' gibisinden. O yüzden pompayı CPU_FAN'a taktık. Eğer illa pompayı AIO_PUMP'a takmak istiyorsanız radyatörde bulunan fanları CPU_FAN'a takmalısınız. Yoksa yine hata verir.

Pompanın CPU_FAN çıkışına takılması sorun yaratmaz. Zaten AIO_PUMP çıkışı olmayan anakartlarda CPU_FAN'a takılır.
Hocam bütün fanlar Commander Core'a bağlı. Fanlar bu halde iken Pompayı AIO_Pump'a mı takmalıyım, CPU_FAN'a mı? Onu soruyorum. AIO_Pump varken neden CPU_FAN'a takıyorum pompayı onu anlamadım.
CPU_FAN dolu olmadan sistem hata verir. '''CPU fanı yok bak dikkat et. İşlemci ısınır, sistem kapanır'' gibisinden. O yüzden pompayı CPU_FAN'a taktık. Eğer illa pompayı AIO_PUMP'a takmak istiyorsanız radyatörde bulunan fanları CPU_FAN'a takmalısınız. Yoksa yine hata verir.

Pompanın CPU_FAN çıkışına takılması sorun yaratmaz. Zaten AIO_PUMP çıkışı olmayan anakartlarda CPU_FAN'a takılır.

Çözüm
Tamamdır, CPU_FAN'a bağlayacağım üst taraftaki. Bağladıktan sonra çalıştırıp eğer olduysa geri bildirim yapacağım size.
CPU_FAN'a taktım hocam, normal çalışıyor gibi gözüküyor şu an. Bir sıkıntı çıkarsa tekrardan yazarım. Teşekkür ederim herkese.
1617312260337.png

Hocam şöyle bir yazı gördüm, BIOS'tan CPU_FAN profilini nasıl MAX'a çekerim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı