Bilgisayarın Olmazsa Olmaz Programları Nelerdir?

• Konuyu başlatan PCManyaQı
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 18B
Aslında konu başlığını şöyle değiştirmek gerek; "Sizin olmazsa olmaz programlarınız nelerdir?". Çünkü herkesin vazgeçemediği programlar mutlaka vardır. Ben şimdi antivirüs kesinlikle olmalı derim ordan adamın biri antivirüse hiç gerek yok ben kullanmıyorum diyebilir :)

Aslında konu başlığını şöyle değiştirmek gerek; "Sizin olmazsa olmaz programlarınız nelerdir?". Çünkü herkesin vazgeçemediği programlar mutlaka vardır. Ben şimdi antivirüs kesinlikle olmalı derim ordan adamın biri antivirüse hiç gerek yok ben kullanmıyorum diyebilir :)

Mesela ben 500 GB bir sabit diske antivirüs için saatlerce beklemek yerine düzenli olarak format atıyorum :D

Mesela ben 500 GB bir sabit diske antivirüs için saatlerce beklemek yerine düzenli olarak format atıyorum :D

Eğer bu disk harici ise canına okuyorum demek istiyorsun sanırım? Ayrıca işi biliyorsan AV ile taratmadan işini WinRAR ile de halledebilirsin.

Sistemde hiç bir virüs belirtisi yok. Sürekli Kaspersky, MBAM gibi programlarla taratıyorum hiç bir şey çıkmadı. boşta CPU kullanımı 0, disk kullanımı 0, RAM'ı hep bildiğim şeyler kullanıyor. :)

Sistemde hiç bir virüs belirtisi yok. Sürekli Kaspersky, MBAM gibi programlarla taratıyorum hiç bir şey çıkmadı. boşta CPU kullanımı 0, disk kullanımı 0, RAM'ı hep bildiğim şeyler kullanıyor. :)
Ara sıra taratıyormuşsun ama bak sen. :) Birde "artist"ler var ki hiç taratmıyor bile. Ondan sonra sistemi b** götürüyor, oyunlar kasıyor diye bağırıp çağırıyorlar. :D

Orası öyle. :D Bana kalırsa AV'ler de virüs gibi sistemi kasıyor. Kaspersky sistemi kilitliyordu açılışta. Bir de i7 işlemci, 8 GB ram var sistemde. :D
Sistemi ilk aldığımda KAV PURE 3.0 kurdum demo olarak. Nedensiz yere internete giremiyordum ara sıra. Sonra kaldırdım Avast! Premier kurdum. Şimdi çatır çatır çalışıyor. Firewall'ıda çok fazla engel teşkil etmiyor. Tabi kişiden kişiye ve kullanımdan kullanıma göre değişir Firewall kuralları.

Sistemi ilk aldığımda KAV PURE 3.0 kurdum demo olarak. Nedensiz yere internete giremiyordum ara sıra. Sonra kaldırdım Avast! Premier kurdum. Şimdi çatır çatır çalışıyor. Firewall'ıda çok fazla engel teşkil etmiyor. Tabi kişiden kişiye ve kullanımdan kullanıma göre değişir Firewall kuralları.

Aslında AV'ler günümüzde çok etkisiz kalıyor. Olayı pek hatırlamasamda (yanlışlık olabilir) İsrail, İran'ın savunma sistemlerini 20 MB'lik dosyayla çökertmişti. :D Eminim sağlam bir virüs ile piyasadaki tüm AV'leri devre dışı bırakır. :) İş kullanıcıda bitiyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı