Bilgisayarın oyun performansı artırılabilir mi?

İşlemci: Intel(R) Celeron(R) N4120 CPU @ 1.10GHz 1.10 GHz.
64 Bit.
4 GB RAM.
Windows 11 Pro.
Ekran kartı olarak ise UHD Graphics 600 serisinden.
Oynadığım oyunlar ise;
*Roblox-Rise of nations.
*Hoi4 (aslında sistemim HOI4 için yetersiz ama oynayabildiğim kadar oynuyorum)
*Zula

Kardeşim hızlı dediğin bilgisayarın içindeki bileşenler külüstür denmez külüstüre hakaret olur. Böyle şeylere para vermeye devam edin ülkecek hindistana döneceğiz bu gidişle. Hiçbir şey yapamazsınız Roblox açıyorsa dua edin.

Kardeşim hızlı dediğin bilgisayarın içindeki bileşenler külüstür denmez külüstüre hakaret olur. Böyle şeylere para vermeye devam edin ülkecek hindistana döneceğiz bu gidişle. Hiçbir şey yapamazsınız Roblox açıyorsa dua edin.

Bilgisayarın bileşenlerine külüstür gibi bir şey mi dedim? Bileşenlerin oyuna girince külüstür gibi olduğunu söyledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı yüksekte tutun örneğin yumurta kutusu koymak gibi.

Cihazı ne kadara aldınız?

7 bin.

Bilgisayarı yüksekte tutun örneğin yumurta kutusu koymak gibi.

Cihazı ne kadara aldınız?

Yakında 4 bine bir monitör almayı düşünüyordum şu anki bilgisayarımdan kasasız bir şekilde daha hızlı olur diye. Ama 5 TL'ye versek bile alan çıkmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
bilgisayarın bileşenlerine külüstür gibi bir şey mi dedim? bileşenlerin oyuna girince külüstür gibi olduğunu söyledim.
Sizin tek çözümünüz olabildiğince RAM kullanımını düşürmek ve çeşitli performans yöntemlerini uygulamak. Hepsinden önce oynadığın oyunlarda bütün ayarları en düşük olacak şekilde ayarlaman ve çözünürlüğü 800x600'lere kadar düşürmen...

Öncelikle verdiğim iki tavsiyeyi dene, herhangi bir fark göremiyorsan sonraki adımları da anlatacağım, uzun sürebilir...

Yeni konular

Geri
Yukarı