Bilgisayarın oyunlarda ısınıp anlık FPS düşmesi yapması

Enjoyer

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar oyun oynuyorum. Bilgisayar bir zaman sonra çok ısınıyor fakat bir noktadan sonra oyunlarda 20-40 saniye FPS 1-10 arası oluyor. 20-40 saniye geçtikten sonra eski FPS değerini alıyor.

Sizce ne yapmalıyım çözümü nedir?

Malware bytes ile tarama yapın. Termal macunu yenileyin. Hava akışını optimize edin. Ön alt ve varsa yan fanları içeri, arka ve üst fanları dışarı üfleyecek dışarı.

Termal macun değişimi lazım ama ondan önce bir virüs taraması yapın derim.
Bir ara bilgisayar adware yemişti. Ondan dolayı baya taratıp tertemiz ettim. Termal macuna dediğiniz gibi bakacağım.

Malware bytes ile tarama yapın. Termal macunu yenileyin. Hava akışını optimize edin. Ön alt ve varsa yan fanları içeri, arka ve üst fanları dışarı üfleyecek dışarı.
Kasa kirli ise temizlemekte fayda var diye düşünüyorum.
Dizüstü bilgisayar ve aldığımdan beri temizletmedim.😀
Şu anlık geçici bir çözüm önerisi ne olabilir?
Çünkü şu an temizleme veya temizletme inkanım pek yok. Birkaç gün tutsun yeterli.

Bir ara bilgisayar adware yemişti. Ondan dolayı bayağı taratıp tertemiz ettim. Termal macuna dediğiniz gibi bakacağım.

Dizüstü bilgisayar ve aldığımdan beri temizletmedim.😀
Şu anlık geçici bir çözüm önerisi ne olabilir?
Çünkü şu an temizleme veya temizletme inkanım pek yok. Birkaç gün tutsun yeterli.

Oyun oynarken arkadaki programları Discord Steam Spotify falan kapatın. Steam'den oynuyorsanız Steam açık kalsın tabii.

Oyun oynarken arkadaki programları Discord Steam Spotify falan kapatın. Steam'den oynuyorsanız Steam açık kalsın tabii.
Her programı kapattım. Görev yöneticisinden alttaki gereksiz şeyleri kapatıp deneyeyim. Cidden çok sinir bozucu bir durum. 90-120 arası fpsden bir anda 1-10 arasına düşüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı