Bilgisayarın RAM'i eksik görmesi

umut055

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Samsun
Daha fazla  
Bilgisayarımda 2+1 GB RAM mevcuttu. Bir yerden 2 GB RAM buldum ve taktım ama yeni taktığım RAM'i 1 GB olarak görüyor. BIOS en güncel halde. Bilgisayarda mevcut olan 2 GB RAM 677 Mhz. Yeni taktığım RAM 800 Mhz. AIDA64 ile baktığımda ikinci taktığım RAM ilginç bir şekilde 1 GB seri numarası olan bir RAM olarak görünüyor.
Anakarat : Foxconn G31MXP
İşletim sistemi : Windows 7 Professional 64 Bit
İşlemci : Pentium Dual-Core E5200

IMG_20191115_003134.jpg

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bilip bilmeden konuşmayın. Aynı ramin 4G modelini 2 sene kullandım. Diğer yarısını 3 ay aradım bulamadım. 2GB olarak kullandım :) . Öyle giriyorsun ki konuya sanki tecrübe etmiş gibi. Neyse son mesajım konuya. İlk dediğim başına gelen şey hocam haberin olsun :) .

@E39M5 Yooook öyle biişiiy...

Dostum bilip bilmeden konuşmayın. Aynı ramin 4G modelini 2 sene kullandım. Diğer yarısını 3 ay aradım bulamadım. 2GB olarak kullandım :) . Öyle giriyorsun ki konuya sanki tecrübe etmiş gibi. Neyse son mesajım konuya. İlk dediğim başına gelen şey hocam haberin olsun :) .

@E39M5 Yooook öyle biişiiy...
Macbook'um da takılı gelen 2+2 Dual Kit RAM'lerin ikisinde de 2G yazısı var.

Buraya bende bakmıştım ama ''2GB (1GB 128M x 64-Bit x 2 pcs.)'' kısmında 2 GB yazısını görünce gerisini okumamıştım. Devamında ''2pcs'' yazıyormuş yeni görüyorum.
Ayrıntılar önemli hocam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı