Bilgisayarın rastgele aralıklarla donması ve reset atmadan hiçbir tepki vermemesi

Egemen Işık

Hectopat
Daha fazla  
  • MSI GE72 6QC dizüstü bilgisayarım rastgele aralıklarla donuyor ve restart atmadan tepki vermiyor. Donma normal bir donma değil, bilgisayar donduğu zaman hiçbir şeyi kullanılamıyor. Bu durum özellikle bilgisayarı belli bir süre boş bıraktıktan sonra oluyor ve bilgisayar dondukça daha fazla donmaya başlıyor ve artık açtıktan 2-3 dakika sonra donuyor (bazen daha kısa sürede). Bu durum yüzünden servise bilgisayarımı bir defa gönderdim zaten. Yapılan işlemlerde bunlar yazıyordu: Fanlar değişti, genel bakım yapıldı, image atıldı, BIOS ve EC güncellemesi yapıldı. Bilgisayar servisten geldikten sonra bu sorun nerdeyse düzelmiş gibiydi ama 2 hafta sonra yine aynı problemi yaşamaya başladım. HDTune ile badsector taraması yaptım sorun çıkmadı. Yardım ederseniz çok sevinirim. :melek:. Yüklememi istediğiniz şey olursa mümkün olduğunca yüklerim. Report.htm AIDA 64 Sistem özeti.

Son düzenleme:
Sorunun yazılımdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek için öncelikle kendi ellerinle temiz bir Windows ve driver kurulumu yapman gerekir. Her ne kadar teknik servis BIOS ve firmware güncellemelerini yaptım dese de, tekrar kontrol etmende büyük yarar var. Eğer donma sorunun hala devam ediyorsa buradan yardımcı oluruz.

Sorunun yazılımdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek için öncelikle kendi ellerinle temiz bir Windows ve driver kurulumu yapman gerekir. Her ne kadar teknik servis BIOS ve firmware güncellemelerini yaptım dese de, tekrar kontrol etmende büyük yarar var. Eğer donma sorunun hala devam ediyorsa buradan yardımcı oluruz.
Microsoft'un sitesinden indirdiğim ISO ile format attım zaten. (n)

Ayrıca özellikle belirteyim bilgisayar boştayken daha fazla donuyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı