Bilgisayarın sallanması parçalara zarar verir mi?

• Konuyu başlatan N3F3S
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 2B

N3F3S

Kilopat
Daha fazla  
Masamın altındaki boşluğa yeni aldığım kasamı sığdıramadığım için tepeye koymak zorunda kaldım. Kasanın kendisi yuvasında sallanmıyor ama masaya temas olduğu zaman masa sallandığı için kasa da hafif deprem oluyormuş gibi sallanıyor sizce bunun kasanın içindeki parçalara zararı olur mu (kasada HDD'de var ve sabit)?
Ve kasayı ayaklarından değil de sacı üzerinden koyduğum için bir problem olur mu?

Dosya Ekleri

• IMG20230101224908.jpg
    IMG20230101224908.jpg
    113,6 KB · Görüntüleme: 141
  • IMG20230101225039.jpg
    IMG20230101225039.jpg
    85,9 KB · Görüntüleme: 124
  • IMG20230101225128.jpg
    IMG20230101225128.jpg
    71 KB · Görüntüleme: 121
Masamın altındaki boşluğa yeni aldığım kasamı sığdıramadığım için tepeye koymak zorunda kaldım. Kasanın kendisi yuvasında sallanmıyor ama masaya temas olduğu zaman masa sallandığı için kasa da hafif deprem oluyormuş gibi sallanıyor sizce bunun kasanın içindeki parçalara zararı olur mu (kasada HDD'de var ve sabit)?
Ve kasayı ayaklarından değil de sacı üzerinden koyduğum için bir problem olur mu?
Çok çok uzun sürede harddiskin mekanizmasının bozulmasına katkı sağlayabilir.

Eğer ki çok sallanırsa ekran kartına zarar verebilir. Ayrıca kasa orda hiç güvende değil. Allah korusun bir deprem olsa gitti güzelim pc. Ya güzel sabitle yada başka bir yer bul.

Ekran kartı çok büyükse ve desteklemek için aparatı yoksa dert çıkartabilir, ayrıca çok uçta duruyor. Başına bir şey gelmeden güzelce yere koyun.

Zarar görebilir ve orası hiç güvenli değil bence yere koy.

Sallantıdan bir şey olmaz ama o kasa düşer gibi. Daha sağlam bir yere koyun. Biri yanlışlıkla çarpar falan...

Ağır sallantılar değilse çok da bir şey olmaz. Ekran kartı ağırsa zarar görebilir, destek alabilirsiniz ekran kartına. Orası pek de güvenli bir yer değil. Biri hafif omzunu çarpsa kasa direkt düşecek gibi, bence daha güvenli bir yere alın.

Pinlere zarar verebilir fazla sallanması.
Pin konusunu bilmiyordum hocam.
Eski kasam masanın altında da sallanıyordu ama üstteki kadar sallanmıyor tabi.
Çok çok uzun sürede harddiskin mekanizmasının bozulmasına katkı sağlayabilir.
Hocam HDD zaten 9-10 yıllık HDD, açıkcası bozulmasına o kadar üzülmem ama diğer parçalar yeni onlar üzer.
Eğer ki çok sallanırsa ekran kartına zarar verebilir. Ayrıca kasa orda hiç güvende değil. Allah korusun bir deprem olsa gitti güzelim pc. Ya güzel sabitle yada başka bir yer bul.
Çok aşırı sallanmıyor hocam darbe almadığı sürece çok hafif bir sallantısı oluyor.
Sabitleme konusunda kasayı ip ya da kayış ile masaya sarma düşüncem var ani çarpmalarda yıkılmaması için ama hafif çarpmalarda yıkılacak kadar da değil çünkü garip bir şekilde fotoğrafta görülen yuvaya cuk diye oturdu.
Ekran kartı çok büyükse ve desteklemek için aparatı yoksa dert çıkartabilir, ayrıca çok uçta duruyor. Başına bir şey gelmeden güzelce yere koyun.
Ekran kartı iki fanlı Sapphire Pulse RX 6600 hocam destekleme aparatına gerek bile olmaz ama sallanma zarar verir mi bilmiyorum.
Zarar görebilir ve orası hiç güvenli değil bence yere koy.
Bende yere koymayı istiyordum ama yere koyduğum zaman halının üstünde olacak ve ayaklarım çok fazla kasaya çarpacak ya da elektrikli süpürge girdiği zaman kasa ile çok teması olacak.
Sallantıdan bir şey olmaz ama o kasa düşer gibi. Daha sağlam bir yere koyun. Biri yanlışlıkla çarpar falan...
Düşmemesi için ip ya da kayış ile masaya sarmayı düşünüyorum hocam, düşme konusunda önlem alacağım benim için sallanmaması önemli.
Ağır sallantılar değilse çok da bir şey olmaz. Ekran kartı ağırsa zarar görebilir, destek alabilirsiniz ekran kartına. Orası pek de güvenli bir yer değil. Biri hafif omzunu çarpsa kasa direkt düşecek gibi, bence daha güvenli bir yere alın.
Masaya vurulursa ağır sallanıyor ama onun haricinde çok ufak bir şekilde sallanıyor hocam.
Ekran kartı da 2 fanlı Sapphire Pulse RX6600

Geri
Yukarı