Bilgisayarın şarjı %97'den sonra dolmuyor

eymengüneş

Decapat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle oyun bilgisayarı kullanıyorum. Sadece oyun oynadığım için sürekli şarjda kullanıyorum ama bugün bir şey fark ettim ki şarjı %97'den fazla çıkmamaya başlamış yardımcı olursanız sevinirim. Bir de batarya kapasitesi için önerileriniz nelerdir? Sağ olun.

Merhaba öncelikle oyun bilgisayarı kullanıyorum. Sadece oyun oynadığım için sürekli şarjda kullanıyorum ama bugün bir şey fark ettim ki şarjı %97'den fazla çıkmamaya başlamış yardımcı olursanız sevinirim. Bir de batarya kapasitesi için önerileriniz nelerdir? Sağ olun.

Pil sağlığını kontrol ettiniz mi kaç görünüyor? Bir de laptop marka modeli nedir? Ne zaman almıştınız?

Bataryanın %100 dolumunu pil modunda biraz kullandıktan sonra bilgisayarı kapatıp şarja takın ve bekleyin. Böylece batarya %100 doluluğa ulaşmış olur. Batarya kapasitesini korumak için de asus health charging tarzı uygulamalar ile %60, %80 gibi seviyelerde dolumunu sağlayarak batarya ömrünü uzatabilirsiniz.

Şarjda kullanıyorsan sarj olduktan sonra %95 in altına düşmeyene kadar bilgisayar kendisini sarj etmez, çünkü şarjda olsa bile pil yavaşça kendiliğinden düşer dakika başı pile elektirik vermektense %95 in altına düşünce şarj etmeye başlar, yani gayet normal.

Hocam onu yapsa bile %100 gözükmez mi? Koruma amaçlı tam dolmaz mesela ama batarya bilgisinde %100 gözükür.

Gözükmez, amacı zaten doldurmamak. Sanıyorum ki modeli Victus ama gene de soylesin bir konu sahibi. Yeni nesil Gaming laptoplarin çoğunda benzer durum var.

Yeni konular

Geri
Yukarı