Bilgisayarın Sürekli Reset Atması

Murat252525

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. Bir hafta önce bilgisayarımı kapatıp sabah açtığımda bilgisayarımın BIOS ekranı gelmeden kendine sürekli reset atmaya başladığını fark ettim. Sorunun nereden kaynaklandığını anlamak için;
-Farklı bir PSU denedim,
-RAM'leri teker teker farklı slotlara takıp denedim,
-Yeni bir anakart aldım.

Fakat sorunum geçmedi. Anakartımdan RAM'leri çıkartıp çalıştırınca reset atmıyor. Fanlar çalışıyor, fakat RAM'leri yada RAM'i takınca başlatma tuşuna bastıktan 5 6 saniye sonra kendini kapatıp yeniden açıyor. PSU anahtarından gücü kesince fan iki üç tur atıp öyle duruyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun RAM'lerde gibi duruyor hocam. Farklı bir RAM deneme imkanınız var mı? Çok benzer bir sıkıntıyı yakın zamanda yeğenimin bilgisayarında yaşadık. Anakarta güç geliyor fakat ekrana görüntü gelmiyordu. Başka bir RAM takınca sorun düzeldi.

Aynı sorun bende de vardı 8 sene önce başıma gelmişti. Soğutucu bloğu işlemcinin IHS'sine(metal kısmına) temas etmediği için aşırı ısınmadan korunmak için sürekli reset atmasına sebep oluyordu. Umarım yardımcı olur.

Soğutucunuzun oturup oturmadığına bakın.

İşlemci soğutucusunun Macununu iyi bir miktarda kullan ve vidalarını dengeli ve iyi bir şekilde sık, bu sorun genel olarak işlemci fanın'dan kaynaklı bir sorun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı