Bilgisayarın termal macunu ne zaman yenilenmeli?

EmreYildiz

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bilgisayarı alalı tam 21 ay oldu yani düz hesap 2 yıl. Bugüne kadar kasanın içine temizlikten başka hiçbir müdahalede bulunmadım. Sıcaklık değerlerini aşağı bırakıyorum şu an boşta çalışır vaziyette sizce değerler iyi midir? Bu arada hiçbir ısınma sorunu vs. yaşamadım sadece kafama takıldığından dolayı sormak istedim bu mevzuyu.

Dosya Ekleri

• 111.png
    111.png
    91,1 KB · Görüntüleme: 36
  • 222.png
    222.png
    109,2 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Bilgisayarı alalı tam 21 ay oldu yani düz hesap 2 yıl. Bugüne kadar kasanın içine temizlikten başka hiçbir müdahalede bulunmadım. Sıcaklık değerlerini aşağı bırakıyorum şu an boşta çalışır vaziyette sizce değerler iyi midir? Bu arada hiçbir ısınma sorunu vs. yaşamadım sadece kafama takıldığından dolayı sormak istedim bu mevzuyu.

Eki Görüntüle 1478099

Eki Görüntüle 1478100

İşlemci 78 derecede çalışıyor gözüküyor. Eğer boştaki değerler bu şekildeyse acilen termal macun değiştirmeniz lazım.

Boşta bu sıcaklık varsa kötü. Sağlam bir macuna geçmen yararına olacaktır. Arctic MX4 veya Wipaste C2 gibi macunlar kullanılabilir. Kasa modelin nedir?

İşlemciniz, boştaki bir işlemciye göre baya sıcak. Değiştirebilirsiniz termal macunu.
İşlemci 78 derecede çalışıyor gözüküyor. Eğer boştaki değerler bu şekildeyse acilen termal macun değiştirmeniz lazım.
Genelde 1 yıl arayla değiştirmen önerilir ve değiştirme zamanıda gelmiş kaliteli güzel bi termal macunla değiştirsen 1-2 yıl gene idare eder seni.
Boşta bu sıcaklık varsa kötü. Sağlam bir macuna geçmen yararına olacaktır. Arctic MX4 veya Wipaste C2 gibi macunlar kullanılabilir. Kasa modelin nedir?

Sıcaklık değerlerini SS alırken arkada işlemciyi %80 kullanan bir program açıkmış hiç farkına varmamışım kusura bakmayın :D Tekrar değerleri attım bir de şimdi bakabilir misiniz?

Kasa mesh değil sanırım. Pek anormal görünmüyor. Temperli cam kapalı değil mi?
Kapalı evet cam var. Ya bi program açıkmış geç farkına vardım ve kapattım hala birazcık sıcak işlemci :D Nasıl görmedim açık olan programı anlamadım... Şu an 50 derece civarında sıcaklık var ama normal boştayken 40 arası falandır büyük ihtimalle. Yarın bilgisayarı ilk açtığım zaman 10-15 dakika bekleyip tekrar değerleri atarım. Dediğim gibi bugüne kadar hiç sıcaklık sıkıntısı yaşamadım öylesine sordum meraktan, acaba anormallik var mı diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı