Bilgisayarın üzerine PS4 almak İsraf Olur mu?

kalpkriziii

Hectopat
Tabi baba parası ile değil. Bu yaz çalışıp bilgisayarımı aldığım gibi yine hem çalışıp hem biriktirip almak istiyorum.

Bi yandan da düşünüyorum. Ben yetinmeyi mi bilmiyorum.
Her istediğimi uzun veya kısa vadede alabilecek olmak beni şımartır mı ? diye düşünüyorum.
İsraf olurmu diye düşünüyorum. Derin düşüncelere dalıyorum :confused:

Bir insanın her istediğinin olması onu ilerde psikolojik sıkıntıya sokar mı diye düşünüyorum.
Sonuç ta her istediğini alan bir insan kolay kolay mutlu olmaz.

Pc'de oynayabileceğim tüm oyunları alıp oynadım Ps4' ün Exclusive oyunlarını istiyorum diyorsan alabilirsin. Ama Pc'de oynamadığım çok oyun var diyorsan bence israf. Çok iyi bir Pc' in varsa konsola geçince mahrum kaldığın grafikler sana çok dokunacak; ama Pc'm zaten kötü diyorsan Ps4 düşünebilirsin.
Ayrıca insan kendi emeğiyle kazanıp bir şeyler yapınca şımarmıyor emin ol(y)

Açıkçası imkan doğrultusunda israf diye bir şey yok, kalmadı.
İsrafa dersek:
  • Öncelikle, boş yere konuşmamız, hareket etmemiz israf
  • Burada veya benzer yerlerde öldürdüğümüz zaman israf
  • Yürüme gitmemiz gereken yerlere arabayla gitmemiz israf
  • Çoğumuzun Alo amaçlı aldığı 100 TL'nin üstündeki Tel. israf
  • Yakın kalite varken Marka diye tutturduğumuz israf
  • 2 karış boyumuz varken 150-200M2 evler aldığımız israf
  • Bir GTX Titan yetiyorken 2.bir Titan almamız israf
Daha yazarsam sayfa dolar.

İsraf'tan çok geleceğini düşünmelisin... Hayat bu yarın ne olacağı belli olmaz diyerek şimdiden kendine bir gelecek sağlamalısın.
Ayrıca hayatın daha tatlı geçmesi için; parmağını uzattığın her şeyi alma. Bı rak içinde bi eksiklik kalsın kalsın ki yarınlar için mücadelen olsun.

Ömer çok doğru bir karar olmuş. Kendinize hedef koyun yapabilirseniz kendinizi ödüllendirin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dünya üzerindeki çoğu şey sonradan alınabilir.
Ancak gelecek geçmişte kalırsa onu geri almak için geçmişe geri dönmek gerek, ki bu mümkün değil.

Çok doğru bir karar vermişsin kardeşim.(y)

@Thermes,
Tabi söz konusu israf olunca, o da sonuçta israf.
Bilerek neden yaptığımı da belirteyim: Ben 30 yaşıma kadar yapmayı, almayı çok istediğim bazı şeyleri yapamadım, alamadım. Ancak son zamanlarda durumumu bayağı toparlayıp içimde kalan o eksiklerimi son 10 yılda tamamladım diyebilirim.:)

Burada daha çok kendimi örnek gösterip yola çıkıyorum...
İlk seneler kazandığım 3-5'i hemen harcamayıp biriktirmeyi tercih ettim. Ki başka türlü hayallerimi gerçekleştiremezdim.:)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı